Orlen chce mocno rozbudować sieć stacji benzynowych w Polsce

11 maj 2022

Grupa Orlen w najbliższych latach chce znacznie powiększyć sieć stacji benzynowych na terenie nasego kraju. Spółka zakłada, że w 2030 roku będzie zakładać już siecią 3,5 tysiąca stacji paliw, a całkowita EBITDA segmentu detalicznego ma wynieść wówczas 5 miliardów złotych.

Grupa Orlen nie przestaje się rozwijać

Z informacji przedstawionych przez portal pb.pl, powołujący się na informację ze spółki Orlen, wynika, że za sprawą fuzji z Grupą Lotos, sieć zostanie zasilona liczbą 100 stacji, które będą funkcjonowały pod nazwą Orlenu.

Rozwój ma nastąpić także na rynku zagranicznym, o czym was już informowaliśmy wcześniej. Na Słowacji Orlen zamierza w najbliższych latach zyskać 88 stacji, natomiast na Węgrzech 144 nowe punkty w związku z przejęciem części stacji Grupy MOL. Przedstawiciele Orlenu uważają, że ekspancja geograficzna wydaje się być kluczowa z punktu widzenia rozwoju Grupy Orlen. A przypomnijmy, że firma już teraz jest w posiadaniu sieci stacji benzynowych w takich krajach jak Niemcy (586 stacji), Czechy (426) i Litwa (29).

Orlen w sumie chce być w posiadaniu 3,5 tysiąca stacji paliw do 2030 roku wobec 2,9 tys. obecnie. Udział zagranicznych stacji w posiadaniu Orlenu wzrośnie z kolei z 37 do 45 procent. Oczywiście wszystkie te działania będą miały wpływ na stan finansowy spółki. Wynik EBITDA w 2030 roku dla Orlenu ma wynieść 5 miliardów złotych, a przypomnijmy, że w roku ubiegłym wyniósł on "tylko" 3,5 miliarda.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

 

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook