Orlen przejmie kioski Ruch

13 cze 2020
źródło: materiały prasowe
foto: materiały prasowe

PKN Orlen otrzymał zgodę od UOKiK na przejęcie spółki Ruch. Postępowanie, które poprzedzało tę decyzję wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Wniosek o zgodę na przejęcie spółki Ruch przez Orlen wpłynął do UOKiK 8 kwietnia 2020 r. Po weryfikacji ustalono, że obie spółki nie są dla siebie konkurencją i w czerwcu br. wydano zgodę na tą koncentrację firm.

Zgodnie z podpisaną umową inwestycyjną PKN ORLEN ma stać się akcjonariuszem większościowym RUCH w 65 procentach.

Częścią umowy inwestycyjnej jest Plan Restrukturyzacji RUCH, czyli rozwój spółki w kierunku nowoczesnej sprzedaży FMCG oraz rozwój usług kurierskich, przy optymalizacji dotychczasowej działalności.

Orlen przejmie kioski Ruch

RUCH umożliwia prowadzenie własnego kiosku jako agent. Sieć gwarantuje mu przy tym kiosk z całym wyposażeniem w produkty i artykuły prasowe. Kioski RUCH to najbardziej rozpoznawalne saloniki prasowe w Polsce, które mają już 100-letnią tradycję.

PKN Orlen to sieć, która oferuję współpracę na zasadach franczyzy a jej historia programu franczyzowego sięga 2002 roku. Obecnie sieć współpracuje z ponad 440 obiektami, co oznacza, że co czwarta stacja pod tym szyldem zarządzana jest przez niezależnego franczyzobiorcę.

 

***

Polecamy także:

Shop in shop - koncept, który przyniesie handlu miliony?

Shop in shop - koncept, który przyniesie handlu miliony?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook