ORLEN uspokaja: nie zabraknie paliwa! Intermarché otrzymuje karę 19 mln euro! - flesz tygodnia

25 lut 2022

ORLEN uspokaja, że obawy o brak paliwa są niepotrzebne. Sieć Intermarché ukarana grzywną w wysokości 19 mln euro! Żabka będzie wspierać Ukrainę! CCC zamyka franczyzowe oddziały na Ukrainie. To jest flesz tygodnia. Przeczytaj w skrócie. 

1. "Jesteśmy bezpieczni" - powiedział Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN

- Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca. Jeszcze w 2013 roku rafineria w Płocku przerabiała 98% rosyjskiej ropy. Dzisiaj jej udział w przerobie to mniej niż połowa –  powiedział  Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Paliwa w Polsce nie brakuje. Zarówno zapasy ropy, jak i produkcja paliw w Grupie ORLEN są na poziomie wystarczającym dla pokrycia bieżącego zapotrzebowania.

Zabezpieczone są również dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy ORLEN w Polsce, Czechach i na Litwie. Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi. Realizowana jest także hurtowa sprzedaż paliw - czytamy w komunikacie sieci.

(...) Rozwiązujemy natychmiastowo umowy z 9 stacjami sztucznie zawyżającymi ceny. W drodze są wypowiedzenia dla właściciela 8 stacji kupujących nasze paliwa i 1 stacji korzystającej z naszego logo. Będziemy weryfikować wszystkie sygnały dot.manipulacji cenami i bezwzględnie je zwalczać - napisał Obajtek na Twitterze. 

ORLEN uspokaja - nie zabraknie paliwa! Intermarché otrzymuje karę 19 mln euro! - flesz tygodnia

2. Intermarché została ukarana grzywną!

Grupa Intermarché została ukarana grzywną w wysokości 19,2 mln euro za brak przejrzystości w umowach z dostawcami - poinformowało francuskie ministerstwo gospodarki. (źródło: dlahandlu)

ORLEN uspokaja - nie zabraknie paliwa! Intermarché otrzymuje karę 19 mln euro! - flesz tygodnia

3. Franczyzowe Bricomarché otwarte w Jaśle!

Grupa Muszkieterów otworzyła kolejny sklep sieci Bricomarché w Polsce. Placówka działa od 23 lutego i znajduje się w Jaśle, przy ul. Przemysłowej 6a.

Sklep o powierzchni 1200 mkw. oferuje klientom ponad 30 tys. produktów w aż pięciu obszarach: artykuły budowlane, majsterkowanie, ogród, dekoracja i gospodarstwo domowe. Dodatkowo, w supermarkecie można zakupić artykuły szklane dostarczane przez lokalnych dostawców oraz zamówić transport towarów.

– Sieć Bricomarche cieszy się coraz większym uznaniem wśród klientów i zyskuje na popularności, czego przykładem są nowe otwarcia. Cieszę się, że produkty do domu i ogrodu Bricomarché mają wśród podkarpackich klientów duże powodzenie – swoją decyzję o otwarciu kolejnego sklepu podjąłem nie tylko dlatego, że w Jaśle brakowało odpowiedniej oferty z tych kategorii, lecz także z uwagi na satysfakcjonujące wyniki już prowadzonego przeze mnie sklepu w Dębicy – mówi Tomasz Ocetek, właściciel sklepu Bricomarché w Jaśle.

Muszkieterowie z nowym sklepem Bricomarché w Jaśle_

4. Grupa CCC zamyka sklepy franczyzowe na Ukrainie!

Grupa CCC zamknęła wszystkie 18 sklepów stacjonarnych działających we franczyzie na terenie Ukrainy, w obawie o bezpieczeństwo ich pracowników. Transport towarów został wstrzymany - poinformowała rzeczniczka CCC.

5. Żabka solidaryzuje się z Ukrainą!

(...) Jako Grupa Żabka w pełni solidaryzujemy się ze społecznością ukraińską. Wielu obywateli Ukrainy to nasi pracownicy, franczyzobiorcy lub ich współpracownicy, dlatego niezwłocznie zadeklarowaliśmy gotowość do udzielenia niezbędnej pomocyodpowiedziała firma. (cyt. wiadomoscihandlowe.pl)

Żabka Polska nawiązała bezpośrednią współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.  Firma skontaktowała się także z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, która zajmie się koordynacją pomocy humanitarnej.

ORLEN uspokaja - nie zabraknie paliwa! Intermarché otrzymuje karę 19 mln euro! - flesz tygodnia

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook