#OtwieraMy - pewna restauracja postanawia otworzyć się sama!

13 sty 2021
źródło: pysznosci.pl

Branża gastronomiczna już 100 dni przebywa na obowiązkowym lockdownie. Jak podaje portal kulinarny pysznosci.pl niektórzy nie wytrzymują przymusowego zamknięcia i stawiają wszystko na jedną kartę. Taką taktykę objęła krakowska restauracja - Wesołe Gary, która od dzisiaj (13 stycznia br.) postanowiła otworzyć się sama. I nie potrzebuje do tego pozwolenia. Hasztag #otwieraMY zaczęło propagować coraz więcej restauracji.

Przeczytaj również: A jednak... Restauracje na końcu listy odmrożenia
Gastronomia ma już dość!

Restauracja Wesołe Gary poinformowała na swoim Facebooku, że nie ma nic do stracenia i podejmuje ryzyko, które jak się okazuje jest też jedynym rozwiązaniem zbyt długo trwającego kryzysu.

Przez cały ten okres trwania pandemii dostaliśmy od rządzących zaledwie 5000 zł wsparcia, kwota ta nie pokrywa nawet jednego etatu, nie mówiąc już o zobowiązaniach i kosztach stałych. Uważamy, że to żart z Nas i naszej ekipy, a nie wsparcie dla przedsiębiorców które tak dumnie jest ogłaszane w mediach - pisze restauracja Wesołe Gary na swoim facebookowym profilu.

Na forach i grupach dla pracowników gastro coraz częściej pojawiają się głosy nawołujące do buntu i otwierania restauracji. A w sieci można znaleźć komentarze o kolejnych nieoficjalnych otwarciach punktów gastronomicznych. Do restauratorów dołączają także hotelarze, którzy również sprzeciwiają się kolejnym ograniczeniom. Na Facebooku można znaleźć także informacje stoków narciarskich, które również rozważają otwarcie - mimo wszystko. Hasztag #OtwieraMY stosuje coraz więcej przedsiębiorców. Prowadzona jest również baza przedsiębiorców, którzy mogą ogłosić światu decyzję o otwarciu biznesu mimo zakazu. Według bazy, około 300 lokali dołączyło do tego biznesowego bojkotu.

 

Należy przypomnieć, że nadal samowolne otwarcie jest objęte ryzykiem otrzymania mandatu w wysokości 30 tysięcy złotych. Środki są ściągane natychmiast z konta, nawet jeśli przedsiębiorca nie chce przyjąć mandatu i odwołać się od decyzji policji. Ta suma wielu przedsiębiorców nie przeraża. Większość z nich przeraża niekiedy bardziej zbyt długo trwający lockdown.

***

Polecamy także:

Franczyzobiorcy bez pomocy rządu?

Franczyzobiorcy bez pomocy rządu?

#OtwieraMy - restauracja postanawia otworzyć się sama!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook