Pizza Hut przeprowadza testy robotów-kelnerów

02 cze 2022

Jeszcze w tym miesiącu goście restauracji Pizza Hut znajdujących się w Warszawie i we Wrocławiu będą mogli zostać obsłużeni w lokalu przez innowacyjne roboty, które imitują kelnerów. Pizza Hut postanowiła rozpocząć testy robotó BellaBot, które mają pomagać w codziennej obsłudze klientów i tym samym wspierać pracowników w ich rutynowych zadaniach.

Pizza Hut testuje roboto-kelnera

BellaBot jest tym samym pierwszym w naszym kraju roboto-kelnerem, który dostarcza dania prosto z pieca do stolików gości. Robot posiada 4 podświetlane tace, dzięki czemu może udźwignąć 2 razy więcej jedzenia niż przeciętny człowiek. A to wszystko ma wpłynąć na szybsze obsługiwanie zamówień składanych przez klientów lokalu. Widzieliście już go w którymś z lokali Pizza Hut?

Robot potrafi przywitać gości, zaprowadzić ich do dowolnego stolika, a także podawać im dania. BellaBot ma wygląd kota, który potrafi nawet miauczeć!

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie dwóch robotów jednocześnie - działają one w trybie kooperacji, odciążając pracowników i podnosząc jakość obsługi klienta. Choć obecność robotów na razie jest na etapie testów, widzimy że wywołują one uśmiech na twarzach gości, którzy chętnie robią sobie z nimi zdjęcia, czy nagrywają filmy. Robot kelner to dobre rozwiązanie w branży gastronomicznej i hotelarskiej, zapewniające sprawną dostawę posiłków oraz odbiór brudnych naczyń. Sam robot przyciąga również uwagę klientów i wzbudza ich sympatię. Jednocześnie realnie skraca czas obsługi klienta.” BellaBot wchodzi także w interakcję – wygląda jak kot, miauczy, reaguje na drapanie za uchem, a nawet mówi! - tłumaczy kierownik jednej z warszawskich restauracji Pizza Hut - Krzysztof Nester, cytowany przez dlahandlu.pl.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook