Domino’s podbija Włochy

14 sty 2020
Źródło: materiały prasowe

Pizzeria Domino’s – amerykańska sieć restauracji obecnie posiada około 16 000 punktów w około 85 krajach. Nowym celem restauratorów jest podbicie Włoch.

Firma ogłosiła, że w ciągu najbliższych 10 lat planuje otworzyć kolejne 880 pizzerii we Włoszech. Planowane, nowe restauracje mają pojawić się na północy i centrum Włoch. Jako pierwsze, planowane jest uruchomienie pizzerii w Mediolanie, Brescii, Monza oraz Bergamo.

Sieć franczyzowa Domino’s ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza pizzeria pojawiła się w latach 60-tych, gdzie Tom Monaghan wraz z bratem Jamesem kupili pizzerię DomiNick’s. Inwestycji dokonali za pożyczone 500 dolarów. Następnie James oddał swoje udziały bratu za garbusa. Następnie, w 1965 r. placówka zmieniła nazwę na Domino’s. Zaś pierwszą franczyzę pizzerii otworzono już 1967 r. We Włoszech pierwszą pizzerię Domino’s pojawiła się w 2015 r.

Obecnie celem sieci franczyzowej jest przejęcie dwóch procent włoskiego rynku pizzy. Według właścicieli firmy jest to możliwe ponieważ składniki pizzy będą tylko i wyłącznie włoskie, a atutem sieciówki jest możliwość dostawy do domu.

Domino’s Pizza rozwija także model franczyzowy w Polsce. Marka umożliwia otwarcie własnej pizzerii pod szyldem Domino's przedsiębiorcom, którzy spełniają odpowiednie wymogi. Szczegóły na temat franczyzy tej pizzerii w Polsce, można znaleźć na stronie sieci.

 

***

Polecamy także:

mobilne siłownie - pomysł na franczyzę

Mobilne siłownie - pomysł na franczyzę

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook