PKN Orlen przejmie 25 stacji benzynowych na Słowacji

12 kw. 2022

Prezes PKN Orlen Dawid Obajtek poinformował we wtorek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że państwowa spółka przejmie w najbliższym czasie 25 stacji benzynowych na Słowacji, zwiększając swoje udziały na tamtejszym rynku hurtowym.

PKN Orlen przejmuje kolejne stacje na Słowacji

"Zgodnie ze strategią #ORLEN2030 rozwijamy naszą sieć stacji w regionie. Na mocy podpisanej umowy przejmiemy 25 stacji na Słowacji, dwukrotnie powiększając sieć i wchodząc do top 5 największych graczy. Już dzisiaj mamy też blisko 15% udziałów w słowackim rynku hurtowym" - napisał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na swoim profilu na Twitterze.

Czytaj także: Stacja paliw - własna czy we franczyzie?


W wyniku przejęcia przez Orlen kolejnych stacji benzynowych na Słowacji, ich łączna liczba znajdująca się na terenie tego kraju wzrośnie do 47. Nowe stacje będą miały działać pod marką Orlen Express.

Obajtek mocno inwestuje w węgierski i słowacki rynek

Przypomnijmy, że na mocy podpisanego w styczniu porozumienia węgierska firma MOL przejmie 417 stacji benzynowych należących do sieci Lotos, znajdujących się na terenie naszego kraju. Orlen z kolei przejmie 144 stacje benzynowe na Węgrzech oraz 41 stacji na Słowacji.

Sprawdź nas także na Facebooku:

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook