Podszywają się pod ORLEN! Koncern ostrzega!

23 lis 2021
źródło: materiały prasowe
foto: ORLEN

PKN ORLEN opublikował komunikat, w którym ostrzega potencjalnie zainteresowanych inwestorów, przed pojawiającymi się w Internecie oszustwami finansowymi.

Fałszywe ogłoszenia mają gwarantować inwestorom rzekome bardzo wysokie i pewne zyski. Komunikaty najczęściej pojawiają się na: Facebooku, YouTube oraz licznych stronach internetowych i mailingach. Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje PKN ORLEN oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez koncern. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych.

Wyraźnie podkreślamy, że inwestowanie w akcje PKN ORLEN przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego - czytamy w komunikacie ORLEN.

Jednocześnie informujemy, że bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych twitter.com/PKN_ORLEN, facebook.com/ORLENOfficial i youtube.com/PKNORLENSA_official. PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji - czytamy dalej. 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook