Poszkodowani franczyzobiorcy Eurocash piszą list do Prezydenta!

21 lip 2020
źródło: dlahandlu.pl

Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Grupę Eurocash zwróciło się do Prezydenta Andrzeja Dudy, ministra Ziobry i premiera Morawieckiego o wzniesienie projektu ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych pod obrady Sejmu.

- Jako zarząd stowarzyszenia wspólnie z "poszkodowanymi" apelujemy o wsparcie ministra sprawiedliwości, apelujemy o podjęcie zdecydowanych działań, które będą miały na celu, wprowadzenie ponownie pod obrady sejmu, ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych oraz pomoc/zainicjowanie postępowania karnego przeciw spółce Eurocash. W naszej opinii istotne jest również szybkie przyjęcie i wdrożenie w Polsce stosownej ustawy dotyczącej "ochrony sygnalistów", której regulacje weszły w życie w UE w grudniu 2019 r. - czytamy w wystosowanym piśmie (źródło: dlahandlu.pl).

- Mechanizmy czynów zabronionych w przypadku Grupy Eurocash są bardzo złożone i wyrafinowane. Działania te w znacznym zakresie są realizowane poprzez lub przy współudziale firmy Eurocash Franczyza - podaje stowarzyszenie.

Stowarzyszenie podaje, że Eurocash działa w 5 etapach, w których po pierwsze nakłania do zainwestowania znacznych środków finansowych w systemie franczyzowym Eurocash, następnie zwiększa zaangażowanie finansowe danego przedsiębiorcy we franczyzę. Organizacja zrzuca także Grupie osłabianie statusu finansowego franczyzobiorców oraz zadłużanie franczyzobiorców, którego celem jest przejęcie majątku przez Eurocash.

Stowarzyszenie Poszkodowali Przez Grupę Eurocash powstało pod koniec 2020 roku i to wtedy wskazano pierwsze zarzuty wobec tej firmy. Celem stowarzyszenia jest udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, zwiększenie świadomości prawnej i inne działania mające na celu inicjowania postępowań.

***

Polecamy także:

King Rooster - powstała nowa sieć franczyzowa!

King Rooster - powstała nowa sieć franczyzowa!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook