Powstanie kodeks dobrych praktyk franczyzy

10 mar 2020
foto: Adam Abramowicz - Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców/ twitter
źródło: www.dobrepomysłynabiznes.pl

Adam Abramowicz - Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców poinformował, że rozpoczną się prace nad kodeksem dobrych praktyk franczyzy.

Rzecznik MŚP poinformował, że umowa franczyzowa powinna zabezpieczać interesy obu stron. Dodatkowo nie powinna zawierać wysokich kar finansowych za wypowiedzenie współpracy. Umowa nie powinna żadnej ze stron czynić „niewolnikiem do końca życia”. Dlatego w polskim prawie należy wprowadzić taki zbiór informacji dla przedsiębiorców korzystających z tego modelu biznesowego.

Abramowicz podkreślił jednak, że dotychczas nie wpłynęła żadna skarga ze strony przedsiębiorców z sieci Żabka. Dokument ma być odpowiedzią na zgłoszenia franczyzobiorców różnych sieci, które często zgłaszają się do urzędu kierowanego przez Rzecznika z wielokrotnymi zapytaniami związanymi z umowami.

Abramowicz zapowiedział powołanie w swoim urzędzie Zespołu Roboczego Rady Przedsiębiorców, którego zadaniem będzie wypracowanie dobrego kodeksu praktyk dla różnych branż oferujących franczyzę.

 

***

Polecamy także:

Czy Koronawirus wpływa na handel z Chinami?

Czy Koronawirus wpływa na handel z Chinami?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook