Pozew zbiorowy przeciwko Subway

14 lis 2021
źródło: materiały prasowe

Popularny fast food został oskarżony o oszukiwanie opinii publicznej na temat składu swoich produktów. Testy laboratoryjne wykazały, że sprzedawany przez Subway'a tuńczyk zawiera białka kurczaka, wieprzowiny i wołowiny. A w niektórych badanych próbkach nie zauważono DNA ryby.

W tej sprawie złożono już trzecią wersję pozwu zbiorowego przeciwko Subway, w sądzie federalnym w San Francisco. W pierwotnym pozwie wskazano, że tuńczyk w Subway’u był całkowicie "pozbawiony" tuńczyka. W poprawionej skardze widnieje zaś zapis, że ​​nie jest to 100-procentowy tuńczyk, jak reklamuje go sieć.

Nowy pozew został złożony 8 listopada i opiera się na testach 20 próbek tuńczyka, pobranych z 20 restauracji Subway w południowej Kalifornii. Według analizy, 19 próbek w ogóle nie zawierało DNA tuńczyka. Za to wszystkie zbadane zawierały wykrywalne DNA kurczaka. Z kolei 11 zawierało DNA wieprzowe, a 7 DNA bydła.

Subway poinformował w oświadczeniu, że będzie dążył do odrzucenia bezpodstawnej skargi i nie zgadza się z wyżej wymienionymi zarzutami.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook