Pracownicy Amazona mocno podatni na różne wypadki. Z czego się to bierze?

14 kw. 2022

Pracownicy Amazona w ubiegłym roku bardzo często doznawali poważnych obrażeń ciała podczas pracy - wynika z raportu przedstawionego przez firmę Strategic Organizing Center. Z czego się to bierze i jak bardzo poważny jest ten problem? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Pracownicy Amazona w pracy mogą poczuć się jak na wojnie!

Z najnowszego raportu przedstawionego przez Strategic Organizing Center jednoznacznie wynika, że pracownicy Amazona bardzo często doznają poważnych obrażeń podczas pracy. W minionym roku na 100 pracowników przypadało statystycznie niemal 7 poważnych urazów! Są to bardzo niepokojące liczby, zwłaszcza, jeśli spojrzymy na statystyki z innych firm, gdzie dochodziło maksymalnie do 3,3 takich przypadków na taką samą liczbę pracowników w skali roku.

Czytaj także: Znane sieci franczyzowe wśród najcenniejszych marek na świecie!

Amazon co jakiś czas walczy o poprawę bezpieczeństwa swoich pracowników. Mimo tego liczba wypadków w magazynach firmy cały czas wzrasta, co jest niepokojącym zjawiskiem. Amazon w 2021 roku zgłosił bowiem (tylko w USA - dop. red) 38,3 tys. wypadków w pracy, a dla porównania w 2020 roku było ich "jedynie" 27,1 tys.

- Mamy jeszcze dużo do zrobienia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych pracowników. Mimo tego cały czas wprowadzamy różne udoskonalenia, by zmniejszyć liczbę wypadków. Liczymy, że z roku na rok statystyki wypadków będą spadały - poinformowała rzeczniczka prasowa firmy, Kelly Nantel.

Amazon inwestuje w bezpieczeństwo, ale nie przynosi to efektów...

Warto dodać, że w styczniu 2022 roku firma Amazon poinformowała, że w 2021 roku przeznaczyła ponad 300 milionów dolarów na poprawę bezpieczeństwa pracy. Dziwne zatem, że te wydatki nie przełożyły się na zmniejszenie liczby poszkodowanych pracowników...

Sprawdź nas także na Facebooku:

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook