Produkują najbardziej kreatywne lody na świecie!

06 wrz 2020
foto: Giapo.com
źródło: mistrzbranzy.pl

"Artystyczne majstersztyki" - mowa o lodach z lodziarni Giapo w Nowej Zelandii, która łączy smaki z najnowszą technologią. Sympatycy lodów, aby spróbować tych nietuzinkowych arcydzieł przemierzają niekiedy cały świat. O tej firmie piszą także znane magazyny takie jak Vogue czy Forbes.

Lody od Giapo charakteryzują się nietypowym wyglądem, wieloma strukturami i kształtami. Mają także niecodzienną formę podania. Niektórzy uznają je za ekstrawaganckie. Występują w przeróżnych formach i niekiedy przypominają rzeźby.

A to wszystko za sprawą ich pomysłodawcy - Gianpaolo Graziolio, który założył lodziarnię 12 lat temu, mając konkretną misję do spełnienia. Chciał bowiem wprowadzić zmianę w  tradycyjnym wyobrażeniu o tym, czym są lody i czym mogą być. W tej misji pomaga mu żona.

Produkują najbardziej kreatywne lody na świecie!

- Funkcja lodów może być zupełnie inna i niekoniecznie jest to tylko pyszne jedzenie, którymi można się cieszyć w letni dzień. Naszym celem jest przekonanie cię, że jeśli lody mogą się zmienić, to wszystko może się zmienić!  Lody to dla nas platforma do wyrażania naszej wolności - wyjaśnia pomysłodawca lodowego konceptu.

Każde zamówienie w Giapo jest przygotowywane odręcznie i z jak najlepszych lokalnych składników. Pomysły na nowe formy nie są przypadkowe. Pracę nad nowym konceptem Graziolio zaczyna od analiz, czy dana forma będzie coś wyrażała. Dla twórcy ważne jest, aby każdy lód miał coś ciekawego "do powiedzenia" na jakiś temat. Powstające formy mają być niepowtarzalne i autentyczne. I mają wywoływać emocje - tak jak to się dzieje w muzeum.

Produkują najbardziej kreatywne lody na świecie!

***

Polecamy także:

Powstała pierwsza zero-emisyjna restauracja McDonald's!

Powstała pierwsza zero-emisyjna restauracja McDonald's!

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook