Przedsiębiorca potrafi, czyli jak firmy obchodzą obostrzenia

31 sty 2021
źródło: materiały prasowe

O tym, że wielu przedsiębiorców ma dość, wie każdy. Jedni czekają z niecierpliwością na oficjalne otwarcie. Inni otwierają się, z myślą, że sąd uchyli nałożoną na nich karę. Niektórzy zaś sprytnie omijają obostrzenia. Trzeba przyznać, że przedsiębiorca potrafi. 

Jak to robi biznes?

1. Steak House Evil Poznań otwiera się bo...

Firma organizuje rzekome "spotkania biznesowe w kierunku przyszłych lokali franczyzowych". A jak wiadomo, przy spotkaniach trzeba też coś zjeść.  Przed wejściem do restauracji należy mieć rezerwację.

2. MediaMarkt zmniejsza powierzchnie sklepów

Zgodnie z przepisami działać mogą lokale poniżej 2000 m kw., pod warunkiem, że nie znajdują się w galeriach handlowych (poza wyjątkami takimi jak drogerie, czy sklepy meblowe). MediaMarkt, zgodnie z przepisami,  do wyżej wymienionych wyjątków się nie zaliczał i sklepy tej sieci mogły zostać otwarte dopiero 1 lutego. Aby się "nie zamknąć",  sieć zdecydowała się zmniejszyć powierzchnię użytkową wybranych sklepów i tym samym obejść obostrzenia. W wybranych sklepach pojawiły się taśmy odgradzające powierzchnie.

3. Jeden z poznańskich sklepów z RTV zmienił branżę

Sklep działał w galerii handlowej, która na mocy obostrzeń była zamknięta. Właściciel sklepu zmienił branżę i pomimo zakazu otworzył sklep. Głównie miał zamiar sprzedawać artykuły spożywcze, takie jak kawa czy herbata. Produkty RTV od teraz są tylko dodatkiem.

4. DUKA sprzedaje karmę dla psów

Obostrzenie obeszła także znana sieć sklepów z artykułami do domów (szklanki, talerze, etc.). Sieć poszerzyła swój asortyment o karmę dla psów. Obowiązujące rozporządzenie określało, które sklepy mogą być otwarte w galeriach. Jednym z tych wyjątków były między innymi sklepy z artykułami dla zwierząt.

5. Pijalnia Wódki i Piwa zaprasza na szkolenie z BHP

Pijalnia Wódki i Piwa z Białegostoku rozpoczęła organizowanie szkoleń BHP. Do grupy prowadzących szkolenia, dołącza coraz więcej firm z branży gastronomicznej.

6. Hotel Bania w tym roku stawia na leczenie!

Znany Hotel zlokalizowany w Białce Tatrzańskiej wychodzi naprzeciw schorowanym i oferuje turnusy konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą, zabiegi terapii manualnej i inne usługi medyczne. Oferta została wprowadzona 22 stycznia br. Hotel informuje, że minimalny czas pobytu to dwa dni.

7. Powstają Polskie Związki wszystkiego...

W jednym z hoteli we Władysławowie, znajdowało się 300 gości hotelowych - jak się okazało, byli to szachiści, należący do zgrupowania i rozgrywający mecze w szachy. Polski Związek Pływacki również powiększył się w ostatnim czasie o kilkanaście tysięcy członków. Podobnie zrobił Polski Związek Triathlonu i Polski Związek Przeciągania Liny. Jak się okazało, grupa sportowców i reprezentantów naszego kraju zwiększyła się bardzo szybko. Na łyżwiarniach można teraz zapisać się do szkółek łyżwiarskich. A na jednym ze stoków jest kapliczka, do której prężnie udają się pielgrzymki na nartach.

***

Przeczytaj także:

Franczyzobiorcy bez pomocy rządu?

Franczyzobiorcy bez pomocy rządu?

Uwaga, artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Nie ma na celu propagowania, rekomendowania czy reklamowania otwierania zamkniętych branż. 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook