Przyczepa gastronomiczna we franczyzie – gdzie można postawić?

18 maj 2021
artykuł sponsorowany

Przyczepy gastronomiczne, często nazywane food truckami, szybko zdobyły popularność wśród klientów w naszym kraju. Właśnie dlatego ich prowadzenie stanowi bardzo dobry pomysł na biznes, zwłaszcza jeśli jest to franczyza popularnej sieci. Osoby, które myślą o rozpoczęciu takiego interesu, mają często wiele wątpliwości oraz pytań – czy taką przyczepę można zaparkować wszędzie? Jakie są ograniczenia? Z pomocą przychodzi poniższy artykuł, w którym wyjaśnione zostanie, gdzie można handlować, a gdzie lepiej nie.

Lokalizacja

W przypadku food trucków lokalizacja odgrywa kluczowe znaczenie. Tylko wtedy, gdy umieścimy przyczepę gastronomiczną w chętnie uczęszczanym miejscu, możemy liczyć na to, że będziemy mieć wielu klientów. Jedną z pierwszych lokalizacji, jaka może przyjść na myśl są tereny targowisk. Skoro są przepełnione całą masą stoisk i budek, w których można kupić praktycznie wszystko, od narzędzi, czy ubrań, po świeże owoce i warzywa, stanowią naturalne miejsce do handlu, gromadzące tłumy. Targowiska są oczywiście doskonałym miejscem do zaparkowania food trucka, niestety wymagają pozwolenia oraz stosownej opłaty za handel. Chcąc sprzedać kotlety w bułce na targu, należy wcześniej zdobyć zgodę od osoby wydającej pozwolenia.

Posesje prywatne

Bardzo często zdarza się tak, że teren, który mógłby być strategicznym miejscem do handlu, jest posesją prywatną. Zwłaszcza, gdy znajduje się np. blisko jeziora lub pola namiotowego. W takim przypadku można porozmawiać z właścicielem. Jest szansa, że za pewną opłatą zgodzi się, by zaparkować przyczepę na jego terenie.

Lokalne wydarzenia

Wszelkiego rodzaju koncerty lub inne imprezy masowe stanowią bardzo dobry sposób na zarobek. Niestety, zaparkowanie przyczepy na terenie takiego wydarzenia wymaga pozwolenia od organizatorów. W związku z tym należy skontaktować się z nimi odpowiednio wcześnie. Warto orientować się we wszystkich ważnych wydarzeniach w okolicy.

Co zrobić, gdy nie wiem, czy w danym miejscu mogę postawić moją przyczepę?

Warto przyjąć zasadę, że jeśli nie jesteś w stu procentach pewny, że legalnie możesz postawić przyczepę w danym miejscu, lepiej się powstrzymać. W innym przypadku mogą pojawić się przykre konsekwencje np. w postaci mandatu. Zawsze najlepiej skontaktować się z właścicielem danego terenu, organizatorem imprezy lub inną osobą decyzyjną.

Przyczepa gastronomiczna to bardzo opłacalny biznes ze względu na jego mobilność. Ważne jest jednak, aby to franczyzodawca pomagał w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji. Tak, jak to praktykuje franczyza Kotlet w Bułce, która  pomaga uzyskać dobrą lokalizację swoim franczyzobiorcom. Co więcej, w przypadku rezygnacji z biznesu (nawet bez podania przyczyny), Kotlet w Bułce odkupi od danego franczyzobiorcy przyczepę oraz sprzęt.

przyczepa gastronomiczna - franczyza kotlet w bułce

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook