Rebel Tang wprowadza kolejną wirtualną markę! the White Bear Coffee otworzy drugą kawiarnię! - flesz tygodnia

21 sty 2022
źródło: materiały prasowe

Wings Planet - Rebel Tang wprowadził nową wirtualną markę! the White Bear Coffee otworzy drugą franczyzową kawiarnię A Grupa Muszkieterów podsumowuje 2021 rok! To jest najnowszy flesz tygodnia! Przeczytaj w skrócie!

1. Wings Planet - Rebel Tang wprowadził nową wirtualną markę!

17 stycznia, sieć Rebel Tang wystartowała z nową siecią wirtualnych restauracji. Najnowsza marka nosi nazwę: Wings Planet.

Do tej pory na franczyzowej liście wirtualnych kuchni Rebel Tang, działały takie brandy jak:  ProKURAtura, Vito Calzone, Grube Pierogi, Wege Gang, Asia Plate, Pork Favor, Rano Podano.

2. Franczyzowa kawiarnia the White Bear Coffee pojawi się w Ostrowie Wielkopolskim!

W 2021 r. sieć the White Bear Coffee wystartowała z ofertą franczyzową oraz wprowadziła na rynek nową markę lodową. Obecnie pod szyldem sieci działają dwie kawiarnie, dwa sezonowe punkty w Białymstoku oraz lokal w Giżycku. Już wkrótce dołączą do nich dwie kolejne lokalizacje. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia drugiej kawiarni franczyzowej. Pojawi się ona w Ostrowie Wielkopolskim. Właściciele planują, że pierwszych gości przyjmą już w najbliższych tygodniach. Na mapie Białegostoku natomiast pojawi się kolejny lokal własny – tym razem z kawą na wynos.

– Mimo że rynek speciality w Polsce systematycznie rośnie, to parzenie i picie tzw. przelewów nadal zaliczane jest do nurtu alternatywnego. My stawiamy sobie za cel szerzenie wiedzy i świadomości na temat kawy i pokazujemy, że dobre ziarna znajdują swoich miłośników wszędzie – bez względu na region kraju czy wielkość miasta mówi Łukasz Kaliciński, współwłaściciel sieci.

– Ostatnie miesiące były dla nas czasem intensywnej pracy nad dopięciem wszystkich szczegółów oferty franczyzowej. W 2022 r. planujemy wystartować z szeroką promocją naszej marki i poszukiwaniem kolejnych franczyzobiorców. Oprócz oryginalnego konceptu oferujemy im duże wsparcie, zaplecze marketingowe, bazę sprawdzonych dostawców, profesjonalne szkolenie i partnerskie relacje. Obecnie prowadzimy kilka zaawansowanych rozmów z potencjalnymi partnerami. Wkrótce też ruszamy z szerszymi działaniami reklamowymi w interesujących nas lokalizacjach podsumowuje współwłaściciel the White Bear Coffee.

3. Grupa Muszkieterów podsumowuje 2021 rok!

Grupa Muszkieterów wypracowała w 2021 roku ponad 13 proc. wzrost obrotów. W podziale na sieci obroty Intermarché wraz ze stacjami paliw kształtowały się na poziomie ponad 5,5 miliardów złotych, natomiast sieć Bricomarché osiągnęła ponad 3,3 miliardy złotych obrotów.

Mimo trudności, którym kolejny rok z rzędu musieliśmy stawiać czoła, 2021 rok był dla Grupy Muszkieterów okresem przełomowym w kontekście rozwoju. Stał pod znakiem silnej dynamiki wzrostu obrotów oraz stałego wzmacniania naszej konkurencyjności. Obroty Grupy osiągnęły rekordowy poziom prawie 9 miliardów złotych, co czyni nas jednym z głównych graczy na polskim rynkumówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

4. Kolejna sieć piekarni myśli o modelu franczyzowym!

Grzegorz Skalski, właściciel piekarni Skalski, opowiadał w rozmowie z portalem Retailnet, o tym, że jego firma właśnie skończyła opracowywać model franczyzowy. A jego warunki zostaną przedstawione jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Skalski zdradził, że będzie to rodzaj miękkiej franczyzy.

(źródło: retailnet.pl). 

 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook