Recepta na zdrowy zysk - rentowna franczyza studia EMS

11 sie 2020
materiał partnerski

W ostatnich dniach branżę fitnessu obiegła informacja, że najstarsza sieć treningu EMS w Polsce - Studio Synergy niebawem uruchomi pierwsze studio w systemie franczyzowym. Co wpływa na coraz większe zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców tym biznesem?

EMS - świetna opcja dla zabieganych

20 minut raz w tygodniu to świetna opcja dla zabieganych. W dobie koronawirusa, trening personalny EMS w butikowym studiu, bez kontaktu ze sprzętem i maksymalnie z drugą osobą ćwiczącą, to szansa na bezpieczne dbanie o formę. Stąd cieszy się coraz większa popularnością.

Wirus COVID-19 sprawił, że większość z nas unika dużych skupisk ludzi. Szerokim łukiem omijamy zatłoczone do niedawna siłownie. “Trening 20 minut” w butikowych Studiach Synergy minimalizuje ryzyko, a dodatkowe procedury bezpieczeństwa (m.in. dezynfekcja maszyn, szatni, odkażanie rąk przy wejściu i maseczki u trenerów) umożliwiają klientom skupienie się wyłącznie na ćwiczeniach.

- W Krakowie mamy aż 4 studia własne, w naszym mieście trening EMS staje się naprawdę popularny. W większości innych miast, również tych największych, biznesowa przestrzeń dla inwestycji w nowoczesne, kameralne studia EMS jest spora - podkreśla Bartłomiej Stanek, CEO i Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Franczyzowej Studio Synergy.

Koronawirus nie powstrzyma ekspansji

Pandemia koronawirusa nie oznacza, że franczyza fitness Studio Synergy Franchise rezygnuje ze swoich ambitnych planów, wręcz przeciwnie. Jak mówi lider konceptu franczyzowego najdłużej działającej sieci treningu w 20 minut; “EMS to nie jest chwilowy trend. Dla porównania w Niemczech rynek zdążył osiągnąć już kilkadziesiąt razy większe rozmiary i w Polsce też do tego dojdziemy. Kolejne studia powstają także w Londynie”.

Zdrowie najlepszą inwestycją

W końcu - w co lepiej inwestować w niepewnych czasach, jeśli nie właśnie w zdrowie? Tym tropem poszedł franczyzobiorca z jednego z dużych miast wojewódzkich. Zauważył bowiem większe zainteresowanie treningiem EMS i postanowił uruchomić swój własny klub pod szyldem Studio Synergy. Umowa została już podpisana, a pierwsze franczyzowe Studio Synergy wystartuje w styczniu przyszłego roku.

Franczyza - czy warto?

Jak każdy biznes, taki model ma swoje wady i zalety. Studio Synergy Franchise oferuje sprawdzony system franczyzowy, bazując właśnie na wieloletnim doświadczeniu i wypróbowanych procedurach. Know-how, szkolenia, obszerny podręcznik franczyzowy, działania marketingowe prowadzone przez centralę i pełne wsparcie od momentu planowania inwestycji, aż po bieżące funkcjonowanie studia - to wszystko Studio Synergy oferuje inwestorom.

Do 40% marży!

- W skrócie: Ty inwestujesz, a my zajmiemy się resztą. Opłacalność naszej współpracy najlepiej obrazują liczby. Próg rentowności przy dużej konkurencji sięga 3-4, a całkowity zwrot z inwestycji maksymalnie 12-18 miesięcy. Z kolei marża szacowana jest na poziomie 25,1-38,8% - wylicza Bartłomiej Stanek.

Franczyzowe studia treningu EMS Studio Synergy Franchise powstają w miastach od 80 000 mieszkańców, w najbardziej uczęszczanych lokalizacjach. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

***

Polecamy także:

Intermarché kontynuuje dynamiczny rozwój stacji paliw!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook