Barber we franczyzie - rozmowa o marce Gentlemen Barber Shop

19 lip 2021
artykuł sponsorowany

- Na początku nie myśleliśmy w ogóle o sieci franczyzowej, jednak na przełomie czerwca i lipca 2020 roku, zgłosił się do nas jeden z naszych klientów z pomysłem otwarcia naszego salonu w Stalowej Woli. I tak też się stało - wymienia Miłosz Anbatawi, Prezes Zarządu AMG Holding - spółki, która jest właścicielem franczyzowej marki Gentlemen Barber Shop. 

Barber we franczyzie - rozmowa o marce Gentlemen Barber ShopSkąd pomysł na usługi barberskie we franczyzie?

Pomysł na Barber Shop to spontaniczna decyzja, podjęta podczas spotkania po latach z dobrym kumplem, który był w trakcie szkolenia na barbera. Nasze drogi pierwszy raz zetknęły się podczas pracy w jednym z rzeszowskich lokali gastronomicznych - zaraz po ukończeniu szkoły średniej. Jak tylko dowiedziałem się, że Dominik robi kurs barberski, to podjąłem decyzje o otwarciu dla niego salonu i tak też się stało! 4 miesiące później, dokładnie 3 lutego 2020 roku staliśmy w Gentlemen Barber Shop przy Matejki 9 w Rzeszowie. Nie miałem doświadczenia w biznesie, ale miałem świeży pomysł na Barber Shop o podwyższonym standardzie. Przede wszystkim chciałem, by nasi goście czuli się u nas jak u siebie.

No właśnie, wprowadzili Państwo ciekawą usługę - klienci w salonach Gentlemen Barber Shop mogą nie tylko zadbać o swój wygląd, ale także wypić drinka. Sprawienie by klient poczuł się zrelaksowany jest ważne?

Nasi klienci zawsze mogą liczyć na pyszną kawę, piwo lub drinka, a wizyta u nas ma przypominać wizytę u dobrych kumpli! Salony Gentlemen Barber Shop są wykończone w najwyższym standardzie, co też było nowością dla rzeszowskich klientów. W momencie otwarcia pierwszego naszego salonu, na mapie Rzeszowa było około 15 barberów. Nasz był pierwszym i cały czas jest jedynym Premium Barber Shopem. Dbamy o to i zależy nam na jakości. Już od samej rozmowy rekrutacyjnej stawiamy na profesjonalne i indywidualne podejście do klienta. Każdy mały gest, uprzejmość, otwartość, oraz profesjonalne usługi powiększają nasze grono klientów z miesiąca na miesiąc.

Trzeba dodać, że szybki start zaburzyła pandemia... Co działo się z Gentlemen Barber Shop podczas całkowitego lockdownu?

Po otwarciu salonu w lutym, czarne chmury zbliżyły się do nas już końcem marca podczas 1 fali wirusa Covid-19. Byliśmy zmuszeni do zamknięcia naszego salonu na prawie dwa miesiące. Jednak zostaliśmy tak dobrze przyjęci przez naszych gości przez pierwsze tygodnie, że postanowiliśmy wykorzystać czas lockdownu na otwarcie drugiego punktu na nowopowstałym osiedlu, które znajduje się przy ulicy Paderewskiego w Rzeszowie. I tu również spotkaliśmy się z miłym przyjęciem.

Na początku nie myśleliśmy w ogóle o sieci franczyzowej, jednak na przełomie czerwca i lipca 2020 roku, zgłosił się do nas jeden z naszych klientów z pomysłem otwarcia naszego salonu w Stalowej Woli. I tak też się stało. Kolejnym naszym pomysłem na lokal był Przemyśl. Obecnie posiadamy 4 lokale własne i 3 jednostki franczyzowe, które znajdują się we wspomnianej przeze mnie Stalowej Woli, ale także w Poznaniu, Słupsku, no i oczywiście Rzeszowie.

Prowadzicie także Państwo Barber Academy. Czyli miejsce, gdzie przyszli barberzy mogą szlifować swój warsztat?

Barber Academy dotychczas było jedynie miejscem, gdzie szkoliliśmy oraz doszkalaliśmy nasz personel. Organizowaliśmy również wyjazdowe szkolenia dla naszych franczyzobiorców. Jednakże niesłabnące zainteresowanie szkoleniami sprawiło, że już na przełomie 2021/2022 roku otworzymy pierwszą na podkarpaciu Barber Academy - Rzeszowską Akademię Barberingu. W Akademii znajdziemy zarówno kursy od zera, jak i kursy doszkalające. Staramy się, aby szkolenie opierało się na wiedzy profesjonalnych trenerów z długoletnim doświadczeniem.

A sama franczyza rośnie? Jest zainteresowanie Państwa konceptem?

Gentlemen Franchise cieszy się dużą popularnością, jednak my staramy się powoli rozwijać naszą franczyzę, by być w stanie "dopieścić" każdy z naszych salonów oraz zadbać o najwyższy poziom -  niezależnie od jego miejsca na mapie. Barber na rzeszowskim projektancie to nasza trzecia franczyza i trzeci barber w Rzeszowie. Salon jest odpowiedzią na zapytania naszych klientów, a my staramy się ich słuchać. Stąd z uwagi na potrzeby klientów, planujemy w 2022 roku otwarcie już czwartego lokalu w Rzeszowie.

Czyli franczyzowy salon Gentlemen Barber Shop może zostać otwarty w każdym mieście?

Tak, lokal może być otwarty w dowolnym mieście, ale po dokonaniu przez nas wstępnej analizy.

A jakie stawiacie Państwo wymagania przyszłym franczyzobiorcom?

Nasze wymagania nie są wygórowane, Tak naprawdę, aby otworzyć salon Gentlemen Barber Shop, franczyzobiorca potrzebuje około 100 tys. złotych i chęci do działania. Każdy nasz lokal dotychczas zarabiał od pierwszego miesiąca, a to również dzięki temu, że staramy się być elastyczni w stosunku do naszych franczyzobiorców.

Co z planami na przyszłość? Szykują się jakieś zmiany?

Plan na przyszłość jest obecnie mocno sprecyzowany. Dążymy do stania się największą siecią Barber Shopów w Polsce. Dlatego, jeśli ktoś chce stać się jej częścią, to serdecznie zapraszamy do kontaktu!

W takim razie, pozostaje mi tylko życzyć powodzenia!

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook