Rusza ogólnopolska akcja #WspieramZamawiam!

28 paź 2020
źródło: materiały prasowe

(...) 24.10.2020 już drugi raz nam tą miłość odebrano, nam, a także nam gościom odwiedzającym swoje ulubione miejsca. Ponownie postanowiliśmy działać, bo ludzie gastronomii to nie osoby, które lubią stać w miejscu i czekać. Tak narodził się u nas pomysł na akcję #WspieramZamawiam, angażująca zarówno właścicieli biznesów gastronomicznych jak i gości - czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez Roberta Kuca, właściciela sieci restauracji Zdrowa Krowa.

Ogólnopolska akcja #WspieramZamawiam to autorski pomysł na wspieranie się całej branży gastronomicznej, która ponownie ucierpiała na skutek ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Celem akcji jest przede wszystkim pomoc restauratorom we wdrożeniu w swoich  lokalach dowozów oraz wzajemnym wspieraniu się całej branży gastro. W akcji namawia się także gości, aby składali zamówienia bezpośrednio ze swoich ulubionych restauracji - bez pośredników.

Zamówienia to obecnie "być albo nie być" dla wielu właścicieli lokali

Ta szczególna akcja ma na celu nie dopuścić, aby lokale przestały być rentowne i z powodu COVID-19 były zmuszone się zamknąć. Działamy i nie pozwolimy, by Polska gastronomia przestała istnieć - to jedno z kluczowych zdań, które uświetniają tę akcję.

#wspieramzamawiam

Według założycieli akcji świadomość wsparcie oraz propagowanie zamawiania jedzenia bezpośrednio z restauracji może uchronić wiele restauracji przed ewentualnym zamknięciem.  - (...) 15-30% od zamówienia – to koszt prowizji, którą ponosi właściciel, gdy zamówienie składasz przez pośredników, zamiast u źródła. To obciążenie ma znaczenie! Gdy lokal gastronomiczny jest otwarty na gości, pośrednicy są fajnym dodatkiem i służą za skuteczne narzędzie marketingowe. Gdy sala jest zamknięta, sytuacja się zmienia. Cały ruch lokalu przenosi się do dowozów, a za czynsz i pracowników wciąż trzeba zapłacić. To moment, w którym liczy się każdy grosz - czytamy w komunikacie prasowym.

Jak dołączyć do akcji?

Szczegółowy opis akcji #WspieramZamawiam można znaleźć na stronie  www.wspieramzamawiam.pl    lub na Facebooku:  www.facebook.com/wspieramzamawiam oraz www.instagram.com/wspieram_zamawiam  

Organizatorzy akcji zachęcają także do korzystania z hasztagów takich jak #WspieramZamawiam czy #WspieramGastro.

***

Polecamy także:

Żagrożone branże powołują sztab kryzysowy!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook