Sejm coraz głośniej mówi o franczyzie!

25 sty 2021
źródło: materiały prasowe

Można by rzec - franczyzowych batalii ciąg dalszy. Tym razem ponownie w tej kwestii zabrał głos Poseł Maciej Konieczny. W swoim wystąpieniu w sejmie, mówił między innymi o konieczności regulacji franczyzy. Konieczny zarzucał rządowi nieumiejętność uregulowania tego modelu, brak odwagi. Wskazał także, na możliwy interes międzynarodowy, który okazuje się być według niego ważniejszy niż interes państwa. Sejm

więcej na ten temat, przeczytasz w tym artykule: Franczyza - patologia czy polityczna nagonka?

Konieczny na swoim profilu społecznościowym, pochwalił się opisywanym wystąpieniem i poście wskazał konieczność regulacji franczyzy. Dodał także, że Lewica złożyła projekt opodatkowania cyfrowych gigantów oraz projekt regulacji samej franczyzy.  Mówił, że (...) państwo musi aktywnie walczyć z tyranią wielkich korporacji (...).

Sejm coraz głośniej mówi o franczyzie!

foto: Post Macieja Koniecznego sejm

Link do wypowiedzi Koniecznego: https://fb.watch/3efw0SvO9D/

Przypomnijmy, że równolegle do projektu Lewicy oraz ustaleń Ministerstwa Sprawiedliwości nad własnym franczyzowym kodeksem pracuje Zespół roboczy ds. franczyzy, który został powołany przy radzie przedsiębiorców, przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Zespół pracuje nad własną samoregulacją. W ostatnim posiedzeniu brał udział zarówno prof. Adamus (autor raportu o franczyzie), jak i Poseł Konieczny. Dokument jest w fazie ostatecznych ustaleń. W jego przygotowaniu brali udział przedstawiciele sieci handlowych oraz stowarzyszenie franczyzobiorców. Adam Abramowicz - Rzecznik MŚP na ostatnim spotkaniu podkreślił, że samoregulacja może dużo zmienić. Dodał jednak, że obejmie on patronatem tworzony dokument, jeśli zostanie zawarta w nim informacja o możliwości wypowiedzenia przez franczyzobiorcę umowy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Rzecznik od samego początku wspiera pracę zespołu, ale i podkreśla, że umowa we franczyzie "musi być uczciwa" i tylko zachowanie dogodnego okresu wypowiedzenia może zminimalizować ryzyko porażki biznesowej.

sejm

***

Przeczytaj także:

Burzliwy raport o franczyzie, który poróżnił zainteresowane strony

Burzliwy raport o franczyzie, który poróżnił zainteresowane strony

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook