Sieć Dino Polska musi zapłacić karę finansową

29 sty 2020
Foto: materiały prasowe Dino
źródło: materiały prasowe

Sieć sklepów została ukarana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) za przejęcie sklepów bez zgody urzędu.

Dino Polska przejęła bez zgody część sklepów należących do Domex-Kuśnierek. Sieć nie otrzymała na to oficjalnej zgody organu antymonopolowego. Z powodu naruszenia prawa ochrony konkurencji urząd nałożył na spółkę karę w wysokości 100 tys. zł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami takie transakcje muszą być zgłoszone do UOKIK, jeśli biorą w nich udział przedsiębiorcy osiągający 1 mln euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce łącznego obrotu za rok poprzedni. Kara za niezgłoszenie koncentracji wynosi do 10 procent obrotu.

Z informacji prasowych wynika, że 21 grudnia 2019 r. Dino Polska zgłosiła chęć kupna 12 sklepów, które należały do Domex-Kuśnierek, wskazując trzy etapowe przejęcie placówek. Z informacji przedstawionych przez UOKIK wynika, że w dniu składania wniosku spółka była już w posiadaniu mienia Domex-Kuśnierek.

Dino Polska to sieć spożywczo-przemysłowa założona w 1999 r. Sklepy spółki zlokalizowane są głównie w małych miastach lub na obrzeżach większych aglomeracji.

Spółce przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

***

Polecamy także

W Wiedniu powstanie IKEA z drzewami na dachu

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook