Sieć Livio rozwija kolejne sklepy franczyzowe

13 lut 2020
źródło: dlahandlu.pl

Sieć Livio, należąca do grupy GK Specjał uruchamia kolejne sklepy franczyzowe.

Sieć rozwija się dynamicznie. Tylko w styczniu br. na śląsku do marki dołączyło sześć nowych sklepów. A śląski oddział informuje o podpisaniu kolejnych umów lokalnych o współpracę.

W Kielcach i Radomsku ruszyły dwa nowe formaty Livio Express. Sieć zwiększyła również swoją liczbę sklepów w Poznaniu i okolicach, gdzie w minionym miesiącu dołączyło piętnaście nowych punktów. Poznański oddział skupia obecnie 763 placówek.

1 lutego br. otworzono także pierwszy w rejonie Głogowa sklep Livio Top.

Sieć należy do grupy GK Specjał skupiającej franczyzowe marki takie jak: Livio, Nasz Sklep i Rabat Detal. Grupa kapitałowa podaje, że na koniec 2019 roku we franczyzowych sieciach działały 8603 sklepy. Livio zaś posiadało 2714 sklepów. W tym roku sieć  przewiduje dołączenie 500 placówek.

GK Specjał powstał w 1990 r. z inicjatywy właściciela i obecnego Prezesa Zarządu Krzysztofa Tokarza. Grupa działa również w branży medycznej i farmaceutycznej. W 2000 r.  GK Specjał otworzył sieć franczyzową Nasz Sklep. Kolejno, w 2010 roku pojawiła się sieć franczyzowa Delikatesy Sezam oraz Delikatesy Premium Nasz Sklep. W 2013 r. doszło do zawarcia umowy na podstawie, której  Polska Sieć Handlowa NASZ SKLEP S.A. nabyła zorganizowaną część przedsiębiorstwa Rabat Service S.A. w upadłości likwidacyjnej, w tym m.in.: spółkę LD Holding Spółka Akcyjna z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju  zarządzającą  sieciami franczyzowymi eLDe, Livio.

 

***

Polecamy także:

Franczyzowy gigant 7-Eleven testuje sklep bez kasjerów

7-Eleven - franczyzowy gigant testuje sklep bez kasjerów

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook