Sieć Żabka wprowadza kolejne ułatwienia dla swoich franczyzobiorców!

16 gru 2020
materiał dostarczony przez Żabka Polska

Sieć Żabka rozwija e-podpis w dokumentacji między Centralą a franczyzobiorcami, wykorzystując do tego nowoczesną platformę Asseco. Jednocześnie powstają rozwiązania w obszarze logistyki oparte na uniwersalnych widokach do zarządzania dokumentacją, co sprawia, że potwierdzenie dokumentów zamówień i WZ stało się jeszcze szybsze i wygodniejsze. Zaplanowane rozwiązania w zakresie odbiorów dostaw do sklepów bez dokumentacji papierowej to także ważne działanie proekologiczne sieci i przedsiębiorców.

Ułatwienia dla sieci, ułatwienia dla franczyzobiorców

Składania kwalifikowanych podpisów pomiędzy Centralą Żabki a ponad 5000 franczyzobiorcami umożliwia zintegrowana platforma, uruchomiona przez sieć wspólnie z Asseco Data Systems i dostosowana do wewnętrznych systemów Żabki. Przy tym eLogistyka nie bazuje na platformie Asseco, a jedynie wykorzystuje dostarczone certyfikaty i usługi autoryzacji. Użycie podpisu elektronicznego możliwe jest w uniwersalnym oknie do zarządzania dokumentami, co umożliwia rozwój procesów logistycznych przy jednoczesnym skróceniu czasu na opracowanie dokumentacji. Podpis złożony w formie elektronicznej ma taką samą moc sprawczą jak podpis odręczny.

Nasza sieć jako pierwsza firma w sektorze handlu w Polsce wykorzystuje obecnie na tak szeroką skalę kwalifikowany podpis elektroniczny. To olbrzymie ułatwienie także dla franczyzobiorców, które znacznie usprawnia współpracę między nimi a siecią. Z dowolnego miejsca na ziemi, wyłącznie przy użyciu sprzętu z Internetem, mogą przy zachowaniu bezpieczeństwa i bardzo wygodnie, podpisywać ważne dokumenty. Zaoszczędzony w ten sposób czas, którego wymagały wcześniejsze tradycyjne podpisy w wersji papierowej, mogą przeznaczyć na zarządzanie sklepem czy rozwój biznesu – podkreśla Sebastian Bielawski, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Wsparcia Franczyzobiorców w firmie Żabka Polska.

Obecnie sieć potrzebuje o nawet o 75 proc. mniej czasu niż wcześniej na podpisanie tych samych dokumentów przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i poufności. Przedsiębiorcy prowadzący sklepy pod szyldem Żabka mogą korzystać z platformy za pośrednictwem dowolnego urządzenia mobilnego, z dostępem do sieci. Od stycznia br. złożono już dzięki temu rozwiązaniu ponad 80 000 e-podpisów, m.in. na umowach i aneksach do umów z franczyzobiorcami. To narzędzie stanowi kolejny ważny element prowadzonej od kilku lat transformacji cyfrowej w sieci Żabka – realizowana jest ona również w formie wprowadzania do sklepów nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

sieć żabka

Szybsze i sprawniejsze dostawy towaru

Rozwijane rozwiązanie e-podpisu sprawia także, że towar ma szansę trafić jeszcze szybciej do ponad 6800 sklepów prowadzonych przez franczyzobiorców Żabki. Szczególne znaczenie ma to w przypadku sklepów zlokalizowanych w centrach miast czy placówek o niedużym zapleczu, co wymaga częstych, ale i jak najkrótszych dostaw tak, aby jednocześnie nie zakłócały one funkcjonowania sklepów.

Zaopatrzenie do sklepów sieci dostarczane jest obecnie z 7 centrów logistycznych, 21 terminali przeładunkowych, przez 600 kierowców, którzy rocznie przemierzają około 30 mln km. Dalszy rozwój podpisu elektronicznego przyczyni się tym samym do znacznego uproszczenia i skrócenia procesów logistycznych związanych z dostawami, w które zaangażowani są franczyzobiorcy, pracownicy administracji magazynów i terminali centrów logistycznych, czy kierowcy samochodów dostawczych. Ma również wpływ na minimalizację ewentualnych błędów w trakcie dostaw oraz przekłada się na ograniczenie procesu archiwizacji dokumentów.

Rozwiązanie prośrodowiskowe

Dzięki zmniejszeniu zużycia papieru sieć wspólnie z franczyzobiorcami podejmuje również ważne działanie w kierunku oszczędności energii i redukcji śladu węglowego, mając w ten sposób w swój wkład w ochronę środowiska naturalnego. Elektroniczny obieg dokumentów ma przyczynić się do redukcji wykorzystywanego papieru – tylko w obszarze logistyki sieć Żabka ma zaoszczędzić rocznie ok. 15 mln arkuszy papieru.

Więcej informacji można znaleźć: na www.franczyza.zabka.pl oraz http://www.epodpis-fr.zabka.pl/.

***

Polecamy także:

Przyszłość handlu? - Żabka otworzyła sklep zasilany zieloną energią!

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook