Sieci franczyzowe w klasyfikacji największych firm w Polsce!

09 gru 2020
źródło: materiały prasowe
foto:unsplash

"Rzeczpospolita" po raz dziewiętnasty opublikowała ranking największych firm w Polsce. W raporcie wyróżniono listę 2000 firm, które w 2019 roku miały największe przychody.

Więcej raportów opublikowanych przez Franczyza INFO przeczytasz >>tutaj

W klasyfikacji redakcji "Rzeczpospolita" pierwsze miejsce zajął Polski Koncern Naftowy Orlen SA. Na drugim miejscu pojawił się Jerolimo Martins Polska. 7. miejsce przyznano Grupie Eurocash. Natomiast 23. miejsce zajął Auchan. Żabka Polska awansowała z miejsca 37. na miejsce 29. Sprzedaż netto tej spółki w 2019 roku wyniosła ponad 10 mld złotych.

31. miejsce przyznano LPP (właściciel marki Reserved). Z kolei 41. miejsce objął Carrefour Polska. Na 81. miejscu znalazł się Circle K Polska. 107. miejsce przyznano zaś Stokrotce. Delikatesy Centrum również zostały wymienione w tej klasyfikacji - marce przyznano 170 miejsce. Amrest, który jest operatorem między innymi marki Pizza Hut zajął 252. miejsce w tegorocznym zestawieniu.

Główne wnioski

Największy udział w obrotach (2019 rok) miał handel. Najwyższą rentowność zaś producenci leków. Kolejny ranking ukazał także, że przodują w zestawieniach firmy z udziałem kapitału prywatnego. Autorzy zestawienia uznają, że 2 tysiące największych firm w Polsce zakończyło 2019 rok z bardzo dobrymi wynikami (niemal 2,3 bln przychodów). Jednogłośnie również przyznają, że kolejny raport (badający przychody z 2020 roku) może w tej klasyfikacji lekko namieszać. Z uwagi na pandemię koronawirusa ranking może ulec zmianie.

Pełny raport można znaleźć tutaj

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook