Autonomiczny sklep Carrefour Flash już działa!

25 lis 2021
źródło: carrefour.com
foto: carrefour.com

Carrefour  Flash 10/10  to sklep autonomiczny, który od 25 listopada działa w jednej z dzielnic Paryża. Sklep bez kasjera powstał we współpracy z firmą AiFi. W punkcie wykorzystano nowoczesną technologię "flash".

Czytaj również: Pierwsza Żabka bez kasjerów dostępna dla klientów!

Jak poinformował Carrefour, klienci mogą swobodnie wchodzić i wychodzić ze sklepu -  bez konieczności przechodzenia przez bramkę. Aby wejść do sklepu, nie trzeba pobierać aplikacji ani rejestrować się na stronie. Na miejscu są pracownicy, którzy pilnują porządku w sklepie i udzielają ewentualnych porad, ale nie pełnią oni funkcji kasjerów. W sklepie zamontowano 60 kamer oraz czujniki półek, które dzięki zastosowanemu algorytmowi wykrywają zakupy, dodawane do wirtualnego koszyka. Klienci sklepu są śledzeni anonimowo jako wirtualny awatar, przydzielany im zaraz po wejściu do sklepu. Po zakończeniu zakupów, klienci po prostu zatwierdzają swoje zakupy w sklepowym kiosku, a następnie płacą zbliżeniowo. Po zeskanowaniu kodu QR, otrzymują elektroniczne pokwitowanie. Dla wszystkich klientów, którzy chcą zapłacić gotówką, dostępny jest również automatyczny kiosk kasowy.

- Koncepcja Flash sprawdza oczekiwania naszych klientów. Chcą mieć możliwość łatwego wejścia do sklepu, wiedzieć, co kupują, szybko zapłacić, a następnie wyjść. W porównaniu z innymi istniejącymi koncepcjami, dzięki Carrefour Flash klienci zyskują szybkość i dostępność w unikalnym sposób —  powiedziała Elodie Perthuisot, dyrektor wykonawczy Grupy Carrefour ds. handlu elektronicznego , przetwarzania danych i transformacji cyfrowej.

- Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Carrefour przy tworzeniu tego wspaniałego doświadczenia zakupowego dla kupujących. Po naszych wstępnych testach w Massy cieszymy się, że otwieramy ten sklep w Paryżu powiedział Ying Zheng , współzałożyciel i prezes AiFi.

Carrefour Flash był testowany w centrali Carrefour w Massy przez ponad rok. A w  marcu 2021 roku, Carrefour uruchomił Flash Scan & Go (sklep z płatnością telefonem) zlokalizowany w Brazylii.  Obecnie w tym państwie działa już 6 takich punktów.  W Dubaju można zaś odwiedzić sklep działający w formule „Carrefour City+”.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook