Franczyza kojarzy nam się najczęściej z punktami gastronomicznymi znanych i rozpoznawalnych marek lub sieciami sklepów spożywczych. Zapominamy, że w każdej branży znajdziemy sieć, która umożliwi nam przyłączenie się do niej jako partner. Redakcyjnie przeszukaliśmy znane sklepy mięsne w celu znalezienia tych franczyzowych.
Mimo, że trend wege coraz mocniej wkracza do Polski, to na rynku spożywczym roi się od mięsnych sklepów. I nic nie wskazuje na to, aby przez tę ideologię groził im upadek. Niektórzy wróżą klęskę zakładom z powodu rozwoju lad mięsnych w sieciach handlowych. A jest wręcz przeciwnie, zakłady mięsne dynamicznie rozwijają się na polskim rynku i nie narzekają na ilość stałych klientów. Dlaczego są tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że jakość ich wędlin jest lepsza od propozycji ze znanych sieciówek. Często są to firmy z długoletnią tradycją, bazujące na własnych recepturach i przede wszystkim korzystające z mięsa od lokalnych przedsiębiorców. Sklep mięsny, podobnie jak piekarnia czy bazar to część branży spożywczej, która zawsze będzie miała swoich zwolenników.
Jakie franczyzy mięsne można znaleźć w Polsce? Oto kilka firm rozwijających partnerskie sklepy:
Sieć sklepów z mięsem, która istnieje już ponad 30 lat. Firma, która wykorzystuje recepturę pradziadów. Sposób wykonywania wędlin jest przekazywany "z pokolenia na pokolenie". Zakłady GROT to firma ciesząca się popularnością w tej branży. Firma nagrodzona wieloma nagrodami, m.in. Nagrodą "Przedsiębiorstwo Fair Play". Prowadzi swoje sklepy franczyzowe na terenie: Warszawy, Łodzi, Opola czy Częstochowy.
Znana sieć sklepów zajmująca się produkcją i sprzedażą własnych wyrobów wędlin i produktów garmażeryjnych, która również dzieli się swoim pomysłem na biznes z franczyzobiorcami.
Kolejna rodzinna firma, której wyroby znane są w całej Polsce. Działa na rynku od 1992 roku i zajmuję się produkcją i sprzedażą wyrobów mięsnych. Otwiera również sklepy partnerskie. Sieć rozwija dynamicznie 4 brandy: JBB Bałdyga, Polanki, Dobre mięso oraz Masarnia u Józefa.
Sieć sklepów mięsnych, które można prowadzić we franczyzie. Firma działa od 1991 roku. Nazwa firmy pochodzi od nazwy miejscowości, w której powstał pierwszy zakład mięsny tej firmy.
Lista franczyzowych sklepów mięsnych jest o wiele dłuższa.
Własny sklep mięsny może okazać się dużym wyzwaniem. Od jego właściciela wymagane są odpowiednie pozwolenia Sanepidu oraz wymogi bezpiecznego transportu i przechowywania produktów. W tej branży znacznie lepiej przyłączyć się do sieci, która ma już doświadczenie w otwieraniu takiego sklepu i będzie w stanie doradzić franczyzobiorcy w niemalże każdej kwestii.
***
Polecamy także:
Zalety franczyzy - najważniejsze argumenty popierające ten model
\