Franczyza DESEO Patisserie & Chocolaterie wychodzi poza Warszawę! Pierwszy sklep na kołach! - flesz tygodnia

16 lip 2021
źródło: materiały prasowe i zagraniczne publikacje

Rewe wprowadza pilotażowy sklep na kołach. Franczyza DESEO Patisserie & Chocolaterie wychodzi poza Warszawę! W ślady sieci Biedronka idą sklepy budowlane. FIT CAKE wprowadza serię batonów dla zmagających się z cukrzycą. To jest najnowszy flesz tygodnia. Przeczytaj w skrócie. 

1. Sklep na kołach - rewolucja handlu detalicznego?

Sieci supermarketów Rewe i Vodafone przedstawiły pilotażową inicjatywę mobilnego i autonomicznego supermarketu o nazwie Snack Mobil. Projekt może stać się rewolucją w handlu detalicznym. Sklep porusza się po ulicach Carlswerk (Niemcy), gdzie przechodzi pierwsze testy techniczne. Jest całodobowy, nie ma w nim kierowcy i sprzedawcy. Pojazd zatrzymuje się na sygnał klienta, który np. może do niego pomachać (jakby zatrzymywał taksówkę).

Pierwszy sklep na kołach! Franczyza DESEO Patisserie & Chocolaterie wychodzi poza Warszawę! - flesz tygodnia

2. Sklepy budowlane otwarte w niedzielę!

W ostatnim czasie było głośno o decyzji Biedronki, która stając się "placówką pocztową", postanowiła otwierać wybrane sklepy w każdą niedzielę - mimo zakazu handlu. Portal wiadomoscihandlowe.pl ustalił również, że co najmniej dwa markety budowlane pod szyldem Bricomarche, stały się również placówkami pocztowymi  i będą otwarte w każdą niedzielę.

Sprawa niedziel handlowych wywołuje dużo emocji. Ma też swoich zwolenników i przeciwników. KZRSS Społem chce ukrócenia przez duże sieci handlowe omijania zakazu handlu w niedziele. Sprzeciw mówią także sami pracownicy sieci Biedronka, którzy w odpowiedzi na plany swojego pracodawcy, zbierają podpisy pod petycją. Zaś z najnowszego badania CBRE wynika, że 55 proc. osób chciałoby powrotu możliwości robienia zakupów w niedzielę.

BRICOMARCHÉ

3. Franczyza DESEO Patisserie & Chocolaterie wychodzi poza Warszawę!

Cukiernia DESEO Patisserie & Chocolaterie zostanie otwarta w Łódzkiej Fuzji. To będzie pierwszy lokal franczyzowy tej sieci poza Warszawą.

Pod szyldem DESEO funkcjonują obecnie cztery cukiernie zlokalizowane w Warszawie.  Założycielami DESEO Patisserie & Chocolaterie są Łukasz Smoliński i Natalia Sitarska, para podróżników prowadzących blog podróżniczo-kulinarny Tasteaway.

Pierwszy sklep na kołach! Franczyza DESEO Patisserie & Chocolaterie wychodzi poza Warszawę! - flesz tygodnia

Foto: DESEO Patisserie & Chocolaterie

4. FIT CAKE wprowadza na rynek batony dla cukrzyków!

Marka FIT CAKE wprowadziła nowy baton MIŚ W CZEKOLADZIE. Oficjalne testowanie tego produktu odbyło się w Święto Czekolady (07.07.2021) w Szpitalu w Białymstoku, na oddziale dziecięcym. Od połowy miesiąca produkt będzie dostępny w całej Polsce.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook