Sklepy przenoszą sprzedaż do Internetu

12 kw. 2020
źródło: materiały prasowe

Kolejne sieci handlowe ogłaszają wprowadzenie usług click&collect. Tak, aby umożliwić swoim klientom zamawianie zakupów online. Jest to szczególnie ważne, w kontekście obecnej epidemii.

Sklep SPAR i Piotr i Paweł

Wasz Sklep SPAR uruchomił już taką usługę w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Częstochowie. Click&colect ma być dostępne łącznie w 10 miastach w Polsce. Obecnie zakupy zamówione przez Internet można odebrać w sklepie. Wkrótce odbiór ma być dostępny w dedykowanych miejscach, które będą znajdować się przed placówkami.  Dodatkowo sieć wprowadziła w sklepach własnych specjalne "zakupy z listą". Polega to na tym, że klienci mogą wypełnić specjalne ulotki, następnie zostawić je w przeznaczonym do tego miejscu. Ulotki będą zweryfikowane przez obsługę sklepu. Następnie, na ich podstawie skompletowany zostanie zakupowy koszyk, który będzie gotowy do odebrania przy kasie.

 (...)Wprowadzamy usługę click&collect nie tylko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników. Rozszerzamy równocześnie kanały obsługi i eliminujemy kolejki w naszych placówkach. Zasada działania click&collect jest prosta – klient wchodzi na stronę Internetową sieci SPAR lub Piotr i Paweł, robi zakupy w sklepie internetowym, wybiera termin odbioru zamówienia – i gotowe! Zakupy można odebrać w wybranym czasie, wygodnie i bez kolejki. Niebywałą zaletą e-usługi jest dostęp do pełnej oferty produktów SPAR oraz Piotr i Paweł – takiej samej, jak w sklepach stacjonarnych, w tych samych cenach i bez żadnych dodatkowych kosztów  (...)– tłumaczył Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.

Żabka

Sieć również dołącza do grupy click&collect. Z modelu odbioru zakupów online, mogą korzystać już klienci sklepów Żabka w Warszawie. Klienci zamawiający produkty poprzez aplikację "żappka" dokonują zapłaty i odbioru produktów bezpośrednio w sklepie. Zaś dostawą do domu mogą się już cieszyć klienci poznańskich placówek. Aby złożyć zamówienie należy wejść na stronę zakupy.zabka.pl, wpisać adres i wybrać produkty. Dla klientów preferujących kontakt telefoniczny, od połowy kwietnia br. zostanie uruchomiona infolinia, a zamówienia będzie można składać pod numerem 61 648 20 20. Po złożeniu zamówienia, jego realizacją zajmie się najbliższy adresowi dostawy sklep Żabki, który zdecydował się na udział w realizacji zamówień w ramach nowej usługi. Ze względu na bezpieczeństwo w pierwszej kolejności przyjmowane będą płatności kartą, a każda z dostarczających zakupy osób zostanie wyposażona w odpowiednie elementy ochronne, takie jak maseczki, przyłbice i rękawiczki jednorazowe - informuje Biuro Prasowe Żabka. Listę sklepów, które korzystają z tych pilotażowych testów, można znaleźć na stronie sieci.

Wdrażane usługi doskonale wpisują się w ideę convenience, bo zwiększają wygodę klientów. Obecna sytuacja przyspieszyła nasze prace nad tymi projektami, a dzięki innowacyjnym narzędziom i nowej metodzie pracy zespołów mogliśmy wprowadzić w jednym czasie oba rozwiązania do testów w naszej sieci. „Zamów i odbierz” umożliwia klientom zakup pośrednictwem aplikacji żappka, z której korzysta już ponad 2,8 mln użytkowników. „Żabka do domu” to usługa umożliwiająca zamówienie zakupów w wybranym pobliskim sklepie poprzez stronę www lub telefonicznie z dostawą do domu. Oferta wyróżnia się na rynku bardzo szybkim czasem realizacji, zwykle poniżej godziny oraz stosunkowo niskim kosztem – obecnie 5 złotych za jednorazowe dostarczenie zakupów, z tym że przy zamówieniu powyżej 80 złotych zakupy dostarczane są bezpłatnie. W najbliższym czasie będziemy pracować nad rozwojem tych usługmówi Tomasz Blicharski Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju w firmie Żabka Polska.

Stokrotka

Stokrotka również prowadzi pilotażowy test sklepu internetowego. Na razie skorzystać mogą z niego jedynie mieszkańcy Lubelszczyzny. Odbioru zakupu można dokonać w Stokrotce zlokalizowanej przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Klienci mogą zapłacić za zakupy zarówno podczas składania zamówień, jak i przy ich odbiorze.

Carrefour

Klienci Carrefour Polska także mogą zamawiać zakupy za pośrednictwem Internetu. A zakupy zostaną przywiezione do ich domów, dzięki współpracy sieci z aplikacją mobilną Glovo. Usługa ta jest już dostępna w 7 miastach, tj. Gdańsku, Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Poprzez aplikację klienci mogą kompletować zakupy z oferty Carrefour Express.

– Rozpoczęcie współpracy Carrefour Polska z Glovo przypada na wyjątkowy okres, w którym nasza ambicja szybkiego i skutecznego odpowiadania na potrzeby współczesnych konsumentów nabiera nowego wymiaru i staje się naszym obowiązkiem – mówi Michał Sacha, dyrektor marketingu, digital, IT, e-commerce i usług finansowych w Carrefour Polska. 

– Cieszymy się, że mogliśmy rozpocząć oficjalną współpracę z Carrefour w Polsce. Jest to dla nas duży krok i rozwój w segmencie dostaw spożywczych. Od zawsze naszym celem jest to, by użytkownicy mogli robić codzienne zakupy szybciej, płynniej i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Szczególnie teraz, kiedy potrzebujemy tego jeszcze bardziej – mówi Maria Raszdorf, Marketing Manager w Glovo.

Dodatkowo sieć umożliwiła swoim klientom monitorowanie ruchu w sklepach. W oparciu o udostępniane dane przez konkretne sklepy, klienci będą mogli zweryfikować natężenie ruchu. Ma to umożliwić im jeszcze bezpieczniejsze zakupy.

Carrefour wdraża rozwiązania podnoszące w tym trudnym dla wszystkich czasie komfort i bezpieczeństwo zakupów w sklepach sieci. Działając w poczuciu odpowiedzialności i troski, Carrefour udostępnił na swojej stronie internetowej możliwość sprawdzania prognozowanego ruchu we wszystkich swoich sklepach. Służy temu narzędzie Traffic Meter opierające się na danych zbieranych przez platformę Synerise z ponad 900 sklepów sieci w czasie rzeczywistym. Klienci w prosty sposób mogą wyszukać swój sklep Carrefour i sprawdzić, jak wygląda ruch w wybranej przez siebie lokalizacji. Predykcja odbywa się na podstawie analizy historycznych danych zebranych z każdego punktu sprzedaży (POS) - informuje Biuro Prasowe Carrefour.

***

Polecamy także:

Żabka rekrutuje nowych franczyzobiorców online

Żabka rekrutuje nowych franczyzobiorców online

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook