Sklepy Spar Express pojawią się na stacjach Avia!

16 gru 2021
źródło: materiały prasowe

Avia w ramach zainicjowanej współpracy z jedną z najpopularniejszych sieci, uruchomi sklepy Spar Express na swoich stacjach paliw. Pierwsze dwie placówki zostaną otwarte jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Nowe sklepy pojawią się w Poznaniu i w Bielsku-Białej. Kolejne supermarkety Spar Express rozpoczną działalność na stacjach paliw Avia na początku 2022 roku.

- Dzięki współpracy i partnerstwu z Avia zwiększamy i rozwijamy sieć Spar w całej Polsce. Dla stacji paliw to możliwość rozszerzenia oferty dla klientów o wygodne zakupy. Dla osób w podróży i mieszkańców miast, w których zlokalizowane są nasze sklepy, Spar Express to doskonałe miejsce na szybkie, wygodne zakupy lub zjedzenie szybkiej przekąski. Sklepy Spar Express na stacjach Avia będą czynne całą dobę, także w niedzielę […]. Bardzo cieszymy się ze współpracy z siecią Avia, bo nasze wartości, pasje i podejście do biznesu są bardzo zbieżne – powiedział prezes sieci Spar w Polsce Wayne Hodson.

- (...) Zainicjowany pilotaż pozwoli nam ocenić, w jaki sposób najlepiej wykorzystać powierzchnię sprzedażową na stacjach paliw i tym samym podejmować dalsze decyzje sprzyjające podnoszeniu efektywności naszych stacji, dlatego współpracę z siecią Spar uważamy za perspektywiczny i rozwojowy projekt. Jako sieć prowadząca swoje stacje również w systemie franczyzowym będziemy mogli oferować swoim partnerom biznesowym różne możliwości zagospodarowania powierzchni sklepowej – w zależności od lokalizacji i potrzeb lokalnego rynku – dodał dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i na Ukrainie, Grupa Unimot Robert Nowek.

- Rozwój formatu SPAR Express na stacjach paliw to ważny element strategii marki SPAR na polskim rynku. Wierzymy, że partnerska współpraca sieci spożywczej i stacji paliw to bardzo atrakcyjna koncepcja, pozwalająca na budowanie wysokiego poziomu kompetencji w jednym i drugim obszarze. Taka koncepcja rozwoju jest z jednej strony szansą dla marki SPAR na zwiększenie swojej obecności na rynku, a dla operatora stacji benzynowych – możliwością profesjonalnego rozszerzenia swojej oferty pod znanym, międzynarodowym szyldem. Sklepy na stacjach paliw z każdym rokiem zbliżają się swoja ofertą do małych sklepów spożywczych. Dziś oceniamy, że nadszedł właściwy czas na połączenie sił. Detalista wraz ze swoim know-how może wspierać operatora paliwowego w obszarach takich jak: category management, pricing, planowanie powierzchni sprzedaży oraz polityka handlowa - mówił kilka miesięcy temu Tomasz Syller, CEO i członek Zarządu Wasz Sklep SPAR, w wywiadzie dla Franczyza INFO. 

Sieć stacji paliw Avia, zarządzana przez Grupę Unimot, liczy 85 obiektów w całej Polsce. Zarówno sieć stacji paliw Avia, jak i Spar rozwijają się w formacie franczyzowym.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook