Spar może stracić dużą liczbę franczyzobiorców!

25 lip 2022

Już 22 lipca w życie weszły zupełnie nowe kontrakty dla franczyzobiorców sieci Spar w Polsce. W związku z tym każdy franczyzobiorca zostanie zobowiązany do zachowania minimalnych progów lojalnościowych, a dodatkowo zwiększone zostaną struktury rabatowe. Wiele wskazuje na to, że wielu partnerów sieci Spar nie będzie zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Spar straci wielu franczyzobiorców?

Spar podkreśla, że najbliższe kilka miesięcy ma być kluczowe dla biznesu firmy w Polsce. Franczyzobiorcy, którzy w ostatnim czasie otrzymali nowe umowy z większymi progami lojalnościowymi muszą teraz się zastanowić, czy chcą w dalszym ciągu współpracować z firmą. O co w tym wszystkim chodzi?

Sieć w ostatnim czasie zwiększyła lojalność detalistów o 31 procent. Spar dąży jednak do tego, aby uzyskać 40 proc. lojalności zakupowej sprzedawców, w związku z czym firma postanowiła zaproponować zupełnie nowe warunki.

Wiele wskazuje na to, że poprawa lojalności ma być szczególnie egzekwowana w południowych miejscach w Polsce. Firma chce poprawić swoją efektywność poprzez zakończenie rozbudowy centrum dystrybucyjnego w Czeladzi oraz zwiększenia oferty marek własnych. Jak na razie pod szyldem sieci w Polsce działa 208 sklepów.

materiały prasowe

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook