Specjał otworzył 10 000 sklep franczyzowy!

12 maj 2021
źródło: materiały prasowe 

8 maja w Górnie na Podkarpaciu w formule Market Plus ruszył 10 000 sklep franczyzowy, spółki GK Specjał (operatora marek franczyzowych: Nasz Sklep, Livio, Rabat Detal). Placówka funkcjonuje w ramach sieci Nasz Sklep pod szyldem Premium Market Plus.

Franczyzobiorcą nowego sklepu są Zakłady Mięsne Smak Górno. 10-tysięczny sklep franczyzowy w Górnie liczy około 320 mkw. sali sprzedaży i oferuje ponad 8 tysięcy produktów spożywczych oraz podstawowy asortyment produktów przemysłowych. W sklepie znalazło zatrudnienie 10 osób, zaś klienci mogą skorzystać z trzech stanowisk kasowych oraz wygodnego parkingu na ponad 20 samochodów.

Zdaniem Krzysztofa Tokarza, prezesa Specjału, fakt uruchomienia dziesięciotysięcznej placówki franczyzowej w ramach Specjału świadczy o tym, że rozwój tych sieci przebiega w sposób wyprzedzający wcześniejsze ustalenia. - Szczególnie mnie cieszy, że właśnie sklep w formule Market Plus stał się naszą jubileuszową placówką. Planujemy przyłączać do naszych sieci około 1500 sklepów rocznie i wszystko wskazuje na to, że plan ten nie jest zagrożony, a wręcz przeciwnie. Formuła Market Plus będzie co prawda stanowiła niewielki procent przystępujących do sieci sklepów, bowiem tak od placówki, jak i jej właściciela wymaga się spełnienia określonych standardów jakościowych, jednak rosnąca ilość tych sklepów dowodzi, że rynek, po okresie pewnej wstrzemięźliwości, pozytywnie zareagował na naszą ofertę – ocenia Krzysztof Tokarz.

Natomiast Jan Sałata, dyrektor generalny sieci Nasz Sklep zauważa, że sieci udaje się niekiedy przyłączać miesięcznie, jak w kwietniu,  nawet 100 nowych placówek handlowych. Dzięki temu w miesiącu tym sieć liczyła już  4530 sklepów. - W formule Market Plus jest ich co prawda zaledwie sześć, trudno się jednak temu dziwić biorąc pod uwagę wymagania, jakie musi spełniać placówka handlowa tego typu, od powierzchni handlowej jaką dysponuje, czyli minimum 150 mkw. poczynając, zaś na wymogach jakościowych i organizacyjnych kończąc. Mimo to uważam, że formuła Market Plus ma przed sobą ogromną przyszłość, o czym może świadczyć rosnąca liczba zainteresowanych detalistów – podsumowuje Sałata.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook