Sprzedaż rowerów rośnie! Przegląd franczyz

14 kw. 2021
źródło: materiały prasowe

Inwestycja w rowery uważana jest za strzał w dziesiątkę - szczególnie w ostatnim czasie. Bycie eko staje się coraz modniejsze, a sam jednoślad jest dla wielu po prostu bardziej ekonomiczny. Ba... dotarcie rowerem na drugi koniec miasta jest czasem realniejsze niż przejazd samochodem. Nie zapominajmy także, że cegiełkę do wzrostu sprzedaży rowerów dołożyła również sama pandemia. To głównie z jej powodu Polacy coraz chętniej wybierają podróże jednośladem. Popularnością cieszą się zarówno tradycyjne rowery, jak i te elektryczne. A sam biznes rowerowy w pandemicznych czasach notuje zaskakujące wzrosty. 

Przeczytaj także: Eko franczyza - to się kupuje!

Badanie „Rowerowa Rewolucja” przeprowadzone na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego wskazuje, że ponad 40 proc. osób wybiera jednoślad zamiast innych środków transportu. Z badania SW Research wynika zaś, że 46 procent nie zrezygnowało z rowerów nawet zimą. Statystyki pokazują, że jednoślady wybierają także osoby, które na co dzień uprawiały sport - niedostępny obecnie z uwagi na koronawirusa.

Sprzedaż rowerów rośnie w zaskakującym tempie!

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że produkcja rowerów w Polsce w maju 2020 r., w porównaniu do maja 2019 r. wzrosła o 33,4 proc.  Prognozy na najbliższe lata są również obiecujące. A wybrane sklepy w ostatnim czasie notują ogromne wzrosty. Sprzedaż rowerów tradycyjnych w 2020 roku w jednym ze e-sklepów wzrosła o 126 procent - podobne wyniki notują inne e-sklepy. Elektryczne rowery, choć mniej popularne, to również notują wzrosty. Wielu internautów pisze na forach, że w ostatnim czasie rower w sieci ciężko kupić - z uwagi na tak ogromny popyt. Inni wskazują, że ceny rowerów bywają nawet o 80% droższe, w stosunku do lat przed pandemią koronawirusa.

sprzedaż rowerów rośnie

Przegląd franczyz z branży rowerowej

Na franczyzowym rynku pojawia się coraz więcej sieci sklepów, które rozwijają się w tym modelu. Kto zatem oferuje franczyzę rowerową?

  • Miasto rowerów - firma działa na rynku od lat 90-tych. Zaczynała od tradycyjnego, niewielkiego handlu - teraz sieć rozwija się w modelu franczyzowym. Firma umożliwia zainteresowanym przedsiębiorcom, otwarcie sklepu detalicznego pod swoim szyldem.
  • Dobre sklepy rowerowe - to kolejna sieć, która umożliwia współpracę z zainteresowanymi partnerami w zakresie b2b. Sklep partnerski  pod ich szyldem można założyć w miastach powyżej 20 tysięcy mieszkańców.
  • TrybEco to polska marka rowerów i skuterów elektrycznych, która posiada rozbudowaną sieć dystrybucji. Firma umożliwia otwarcie placówki partnerskiej. Łącznie pod szyldem TrybEco działa około 60 sklepów partnerskich. W asortymencie takich sklepów znajdziemy  rowery elektryczne, ale także hulajnogi i skutery.

Na rynku działa także wiele sieci franczyzowych, które zajmują się stricte wypożyczaniem rowerów. Jedną z nich jest firma blinkee.city, w której asortymencie znajdziemy elektryczne rowery, ale także hulajnogi i skutery.

Artykuł nie promuje żadnej z wyżej wymienionych firm i ma charakter informacyjny

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook