Starbucks kończy swoją działalność w jednym z krajów

24 maj 2022

Sieć kawiarni Starbucks zapowiedziała w ostatnim czasie wycofanie się na dobre z jednego z krajów. Mowa tutaj oczywiście o Rosji - Starbucks znika z tego państwa po 15 latach obecności. Firma miała tam 130 placówek, które przynosiły łącznie mniej niż 1 proc. rocznych przychodów, w związku z czym decyzja o zamknięciu lokali na terenie tego kraju była stosunkowo łatwa.

Starbucks na dobre wycofuje się z Rosji

Starbucks to zdecydowanie największa na świecie sieć kawiarni, której główna siedziba zlokalizowana jest w Seattle. Firma o swojej decyzji poinformowała w poniedziałek, jednoznacznie podkreślając, że jest to reakcja sieci na rosyjską inwazję na Ukrainę.

Kierownictwo firmy, mimo zamknięcia lokali, zadeklarowało, że przez najbliższe sześć miesięcy będzie w dalszym ciągu płacić pensje 2 tysiącom zatrudnionym rosyjskim pracownikom. Ponadto Starbucks zamierza pomóc wszystkim swoim pracownikom w znalezieniu nowego miejsca zatrudnienia, co jest kolejnym ukłonem sieci w kierunku ludzi.

Nic dziwnego, że Starbucks podjął decyzję o odejściu z Rosji. Wielu konsumentów, jak i inwestorów od dłuższego czasu naciska na zachodnie firmy, aby te zerwały kontakt z narodem rosyjskim. Likwidacja umów licencyjnych jednak chwilę trwa, dlatego też niektóre informacje spływają do nas stopniowo.

Tym samym sieć kawiarni dołączyła do innych firm, które całkowicie wycofały się z Rosji - takich jak McDonald's, Exxon Mobil czy British American Tobacco.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook