Światełko w tunelu dla hoteli i galerii handlowych

29 kw. 2020
źródło: gov.pl

Ostatni czas dla wielu sklepów franczyzowych, wynajmujących lokale w galeriach handlowych, był istnym "być albo nie być". Dzisiaj, tj. 29 kwietnia na konferencji Premiera został zapowiedziany 2 etap "powrotu do normalności" i odmrażania gospodarki. Co się zmieni po długim weekendzie majowym?

Po majówce otwarte zostaną centra handlowe. Sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków.

Światełko w tunelu dla hoteli i galerii handlowych!

4 maja 2020 r. otworzone zostaną centra handlowe:

Sklepy franczyzowe będą mogły prowadzić swoją działalność. Jednak na terenie centrów handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych będzie wyznaczony limit osób i zakaz spożywania posiłków. Na 1 osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy. Uchylony zostaje również zakaz handlu w weekendy dla wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych.

Uwaga! W centrach handlowych nie mogą funkcjonować jednak kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court) - czytamy w komunikacie gov.pl.

4 maja 2020 r. otworzone zostaną hotele:

W hotelach i obiektach noclegowych zostanie jednak ograniczona nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych – np. siłowni, sal pobytu, basenów.

Pomimo zmniejszenia obostrzeń nadal obowiązują: 2-metrowa odległość od innych w przestrzeni publicznej, zasłanianie nosa i ust (także w sklepach), przestrzeganie zasad sanitarnych (dezynfekcja i/lub rękawiczki). Dotyczy to także funkcjonowania galerii handlowych.

***

Polecamy także:

Kampania społeczna #ratujmypolskiemiejscapracy

Kampania społeczna #ratujmypolskiemiejscapracy

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook