Tajemniczy obiekt centrum Poznania... Już wiemy co postawiła Żabka!

05 sty 2022
źródło: materiały prasowe

Żabka w ramach partnerstwa ze startupami Oxygen City i Airly postawiła w centrum Poznania filtr, którego zadaniem będzie oczyszczanie powietrza. 

- Jako firma odpowiedzialna społecznie poszukujemy partnerstw, dzięki którym możliwe jest wypełnianie naszych zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Oxygen i Airly przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w stolicy Wielkopolski, zwłaszcza, że filtr został postawiony blisko naszego biura w centrum miasta, obok dworca PKP, gdzie każdego dnia przechodzi kilkadziesiąt tysięcy ludzimówi Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupa Żabka.

-Stworzyliśmy miejski filtr powietrza, ponieważ nie chcemy biernie patrzeć jak zatruwane są polskie miasta. Cieszymy się, że wspólnie z Żabką możemy realizować ten projekt w Poznaniu, po to aby ludziom żyło się lepiej mówi Krzysztof Baranowski, prezes Oxygen City.

Do 12 stycznia br. przy urządzeniu Oxygen zostanie zainstalowany sensor, który na bieżąco będzie wskazywał poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami: PM2.5 oraz PM10. Tryb pracy urządzenia Oxygen zostanie zaprogramowany zależnie od stopnia zanieczyszczenia powietrza zbadanego przez czujnik Airly oraz zależnie pory dnia po to, aby zoptymalizować działanie urządzenia umożliwiając oczyszczanie powietrza w sposób najbardziej efektywny. Dodatkowo na filtrze zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook