TOP 15 – najczęściej czytane artykuły w 2020 roku

31 gru 2020

Czekając z nadzieją na nowy, oby lepszy rok Redakcja Franczyza INFO przedstawia swoje pierwsze roczne zestawienie najczęściej czytanych artykułów w 2020 roku. To zarówno podsumowanie starego roku, jak i pewnego rodzaju uczczenie istnienia naszego Portalu. Powstaliśmy w dość specyficznym czasie i działamy już od 334 dni. Ten niepełny rok, mimo pandemii koronawirusa dał nam wiele satysfakcji. Dziękujemy!

Oto lista 15 artykułów, które cieszyły się największą popularnością w 2020 roku na Franczyza INFO.

 15. [WYWIAD] Franczyza SPAR - myślą globalne, działają lokalnie!

SPAR to znana każdemu sieć sklepów, zrzeszająca niezależnych przedsiębiorców. Sklepy SPAR działają na 4 kontynentach i jest ich już ponad 13 000. Czy można posiadać własny sklep SPAR? Jak franczyza SPAR wygląda w praktyce? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Wojciechem Bystroniem, Dyrektorem ds. Relacji i Ekspansji.

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

14. [WYWIAD Z PIZZA HUT] Jak zostać właścicielem jednej z najlepszych franczyz na świecie?

Według klasyfikacji Franchise Times TOP200+ Pizza Hut zajmuje 8. miejsce w rankingu 200 gigantów franczyzy na świecie. Zaś Franchise Direct klasyfikuje tą sieć restauracji na miejscu 4. O modelu franczyzowym Pizza Hut mieliśmy możliwość porozmawiać z Damianem Rybakiem, Dyrektorem franczyzy Pizza Hut odpowiedzialnym za europejskie rynki AmRest.

13. Delivery i dark kitchen - przykład biznesu odpornego na kryzys

Stało się... Gastronomia zamyka się na przyjmowanie klientów w swoich lokalach. Możliwe tylko dowozy lub zamawianie jedzenia na wynos. Ale czy to koniec tej branży? A może wielki początek? Eksperci twierdzą, że delivery i dark kitchen to przyszłość wielu branż.

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

12. "Gastronomia to więcej niż sztuka" - rozmowa z Magdą Gessler

Tak, mam dusze artystki i to chyba najcenniejsze co mogę mieć, bo daje mi wrażliwość, empatię i wielką tolerancję do odmienności, inności. Poza tym jestem buntowniczką i sprzeciwiam się wszystkiemu co złe, groźne i fanatyczne! - opowiada Magda Gessler, najbardziej rozpoznawalna polska restauratorka.

11. 7 franczyz edukacyjnych z niskim wkładem na start!

Pandemia COVID-19 zmieniła nie tylko biznes, ale i również nasze życie codzienne. Rząd poinformował, że prawdopodobnie dzieci wrócą do szkół we wrześniu br., jednak należy się nastawić na możliwy lockdown i ponowną naukę zdalną. Jak wiadomo matematyka, informatyka czy języki obce to jedne z tych przedmiotów, których nauka w takich warunkach jest niemożliwa.

10. Bałkan Burger szykuje się na franczyzową ekspansję!

Bałkan Burger to bałkańska propozycja food truckowa, która rozpoczyna poszukiwanie potencjalnych franczyzobiorców. Kto może być potencjalnym franczyzobiorcą? Ile kosztuje inwestycja w taki biznes? O tym pomyśle na biznes opowiedział nam Marcin Rozmus - właściciel Bałkan Burger.

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

9.  5 najstarszych franczyz na świecie - według Entrepreneur

Mówi się, że im dłużej firma na rynku, tym bardziej stabilna. Jakie franczyzy są najdłużej na światowym rynku? Czy znajdą się w nich franczyzy działające również w Polsce? Portal Entrepreneur przedstawił klasyfikację najstarszych franczyz. Wybrano je spośród 500 najlepszych franczyz, według klasyfikacji "Franchise 500".

Sieci franczyzowe w klasyfikacji największych firm w Polsce!

8. Dlaczego warto prowadzić własny biznes na emeryturze?

Kto powiedział, że życie kończy się po 60-tce? Dlaczego Polscy emeryci z zazdrością spoglądają na swoich rówieśników z zachodu a sami boją się prowadzić biznes na emeryturze? Jakie są więc plusy prowadzenia własnej działalności na emeryturze?

7.  Największy franczyzobiorca Pizza Hut ogłosił upadłość!

Firma NPC International, która jest franczyzobiorcą ponad 1225 restauracji Pizza Hut w Stanach Zjednoczonych i 385 burgerowni Wendy's, złożyła wniosek o upadłość. Firma działała w 30 stanach i zatrudniała około 35 tysięcy pracowników.

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

6. "Trzeba wiedzieć co się chce osiągnąć" - rozmowa z Dr Mateuszem Grzesiakiem

Na jego stronie czytamy: (...)Nie ma problemu, którego nie można by rozwiązać. Nie ma umiejętności, której nie można by było zdobyć. Nie ma osoby, która nie byłaby w stanie się zmienić. Pod warunkiem, że wiadomo, jak to zrobić (...). Z kim innym, jak nie z Dr Mateuszem Grzesiakiem warto porozmawiać na tematy związane z biznesem.

"Trzeba wiedzieć co się chce osiągnąć" - rozmowa z Dr Mateuszem Grzesiakiem

5. Nanosklepy przyszłością polskiego retailu?

Najnowsze statystyki pokazują, że coraz więcej sieci detalicznych szuka rozwiązania w małych sklepach. Okazuje się, że takie koncepty znów cieszą się popularnością i są chętniej odwiedzane niż wielkie supermarkety. Co więcej, tradycyjne sklepy są zastępowane tymi autonomicznymi. Jakie firmy obecnie testują nanosklepy?

Żabka testuje samoobsługowy "Sklep Jutra"

4. WYWIAD z gigantem franczyzy - McDonald's Polska!

McDonald’s to "gigant" franczyzy i najbardziej rozpoznawalna marka na świecie. Niemalże każdy uważa, że posiadanie własnego, złotego „M” zagwarantowałoby mu biznesowy sukces. Jak wygląda franczyza McDonald’s? - specjalnie dla Franczyza INFO odpowiedzi udzieliła Danuta Suska-Małkuszewska - Senior Franchising Manager McDonald’s Polska.

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

3. Zaczynał od małej hurtowni, dzisiaj jest czołowym polskim producentem odzieży - rozmowa z Markiem Piechockim

- Nie potrzebuję zamieszania wokół mojej osoby, wolę by media skupiały się na osiągnieciach naszej firmy (...) - mówi Marek Piechocki, Prezes Zarządu LPP w rozmowie z Franczyza INFO. To imponujące, że twórca największej sieci sklepów w Polsce nie pokazuje swojej twarzy opinii publicznej. Kim jest Marek Piechocki? Jaką biznesową drogę musiał pokonać?

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

2. TOP 15 – najwięksi giganci franczyzy na świecie

Kto zarządza największym systemem franczyzowym świata? Jakie sieci i kategorie usług cieszą się największą popularnością? Poniżej przedstawiamy ranking  przygotowany przez portal Franchise Times TOP200+.

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

1. Najlepsze światowe franczyzy 2020 - ranking

Entrepreneur opublikowało coroczny ranking "Franchisie 500" - franczyzy 2020. Jest to już 41 zestawienie, którego celem jest wskazanie pięciuset topowych franczyz. Kto wygrał w tym roku? Jakie kryteria zbadano?

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

Tym zestawieniem żegnamy 2020. Do zobaczenia w Nowym Roku!

Redakcja Franczyza INFO

***

Polecamy także:

Franczyza - patologia czy polityczna nagonka?

Franczyza - patologia czy polityczna nagonka?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook