TOP 5 pomysłów na wakacyjny biznes!

15 cze 2020

Sezon ogórkowy w pełni. Za chwilę rozpoczną się urlopy i wiele biznesów "zamrozi się na wakacje". Odczują to branże typowo biurowe, które w odpowiedzi na maila otrzymają automatyczną zwrotkę . Zarabianie w lecie jest trudne, z uwagi na sezon urlopowy. Jednak można wskazać klika pomysłów na rozkręcenie firmy, które najwyższe zyski osiągają właśnie w sezonie wakacyjnym.

W jaki pasywny biznes warto zainwestować latem? Czy w wakacje zarabia tylko turystyka, najlepsze hotele i topowe restauracje? Wychodzimy z pomysłem na kilka franczyzowych i nieskomplikowanych biznesów, które cieszą się największą popularnością podczas sezonu urlopowego.

1. Mobilna budka z lodami

To chyba jeden z najtańszych i najprostszych pomysłów na wakacyjny biznes pasywny. Wiele firm oferuje ciekawy model franczyzowy w oparciu o tą koncepcję. Plusem takiej franczyzy jest przede wszystkim to, że opłaty dokonywane są zazwyczaj w sezonie. A mobilność biznesu pozwala na zmianę lokalizacji.

2. Mobilny punkt z mrożoną kawą lub lemoniadą

Na rynku jest wiele franczyzowych modeli oferujących biznes z orzeźwiającymi napojami, które najczęściej sprzedawane są na plażach, w parkach czy na rynku miast.

3. Wypożyczalnia sprzętu

W tej kategorii cieszą się zarówno wypożyczalnie rowerów, hulajnóg czy kajaków. Ten biznes może się okazać nieco droższy od wyżej wymienionych, ale na pewno będzie się cieszył popularnością wśród wakacyjnych wczasowiczów. Pamiętajmy jednak, że wypożyczalnia lepiej sprawdzi się w większych miastach lub typowo turystycznych miasteczkach.

4. Automaty

W XXI wieku w automacie można kupić niemalże wszystko. Wiele jednak zależy od jego asortymentu i lokalizacji. W sezonie wakacyjnym najlepiej sprawdzą się automaty z zimnymi napojami. Ważna będzie też lokalizacja - to od niej w głównej mierze będzie zależeć sprzedaż. W tym biznesie zazwyczaj współpraca będzie oparta na ajencji.

5, Food truck

Pomimo upału znajdą się i głodni wczasowicze, którzy będą potrzebować konkretnego fast foodu. Z pomocą przychodzi przyczepa z jedzeniem. Food trucki to jedna z franczyzowych branż, która jest przepełniona ofertami mobilnych punktów gastronomicznych. W przyczepach można sprzedawać już niemalże wszystko - od tradycyjnych kebabów, poprzez wyrafinowane potrawy. W tym biznesie równie ważna będzie lokalizacja punktu. Trzeba się także nastawić, że z "ciepłych" posiłków ludzie będą najczęściej korzystać w godzinach wieczornych i nocnych.

To tylko kilka propozycji na wakacyjny biznes. Dlaczego w tym aspekcie wskazaliśmy franczyzę? Ponieważ daje ona najszybszą możliwość rozpoczęcia własnego biznesu. Zawsze należy jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem franczyzowej przygody zweryfikować potencjalnego franczyzodawcę!

***

Polecamy także:

Najlepiej zarządzane franczyzy na świecie - TOP 100

Najlepiej zarządzane franczyzy na świecie - TOP 100

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook