Trendy franczyzy 2020 -  w co warto zainwestować?

07 mar 2020
źródło: journalrecord.com

Zestawienie trendy franczyzy 2020 zostało oparte na felietonie  Thomasa M. Klenda, który przedstawił na łamach journalrecord.com wizję franczyzy w 2020 roku.

Thomas M. Klenda  wskazał trendy 2020, opierając się na rynku amerykańskim. Większość z nich jest już także zauważalna na polskim rynku franczyzowym. Według Thomasa M. Klenda najważniejszymi trendami 2020 roku na franczyzę będą:

  • Fitness - zarówno sieci siłowni i centra fitness dostępne całodobowo. Jak i coraz popularniejsze butikowe studia.
  • Zdrowe Jedzenie - trend coraz mocniejszy również w Polsce. Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na skład produktów, które jedzą. Zarówno z uwagi na własną sylwetkę, jak i dbanie o własne zdrowie.
  • Wellness and Spa - regeneracja, odpoczynek, odnowa biologiczna to coraz częściej poszukiwane usługi przez społeczeństwo. Zauważa się także wzrost zainteresowania marihuaną medyczną.
  • Kawa - rozwój franczyzy w postaci kawiarni. Ten trend jest już obecny także w Polsce. Spotykanie się w kawiarniach jest już pewnego rodzaju rytuałem. Dodatkowo Polacy zaczynają także doceniać jakoś kawowych napojów.
  • Piękno i pielęgnacja -  franczyza skierowana zarówno dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Oferująca zarówno zabiegi kosmetyczne, jak i fryzjerskie.
  • Zwierzęta domowe - franczyza sklepów z jedzeniem i akcesoriami dla zwierząt to kolejny trend 2020. Większość Amerykanów traktuje swoich pupili jak członków rodziny. Wzrastają też wydatki na zwierzęta. W Polsce również zauważa się wzrost zainteresowania akcesoriami, przekąskami, zabawkami i ubrankami dla zwierząt. W większych miastach można także spotkać spa dla zwierząt, usługi fryzjerskie, czy hotele.
  • Usługi gastronomiczne, które notabene najbardziej kojarzą się z franczyzą. Posiadanie lokalu gastronomicznego, należącego do znanej sieci nadal wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem. Tym bardziej, że współczesne pokolenie coraz częściej jada na mieście. Kwestią sukcesu jest tylko dobór odpowiedniego konceptu do targetu.
  • Domowa opieka zdrowotna - autor wskazuje również domową opiekę jako trend wiodący 2020. Opiera to na obserwacji starszych osób, którzy takich usług poszukują.

Thomas M. Klenda zajmuje się prawem franczyzy, transakcjami handlowymi oraz planowaniem sukcesji biznesowej  Jest również doradcą franczyzowym dla kilku (amerykańskich) lokalnych operacji franczyzowych, w tym Billy Sims Barbeque, Tacocue Restaurants,  2 Fellas Franchises, LLC, High School Sports - the Magazine LLC, czy  ShapeXpress, Inc.

***

Polecamy także:

Największe wyzwania dla marketingowców franczyzy - raport

Największe wyzwania dla marketingowców franczyzy - raport 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook