McDonald's wprowadza Ukraińskiego Burgera do polskich lokali

29 kw. 2022

W polskich lokalach McDonald's pojawił się Ukraiński Burger. Jest to tym samym odwzorowanie kanapki McDonald's Ukraina. Polska sieć lokali chciała w ten sposób wyrazić swoją solidarność dla uchodźców z Ukrainy, którzy tłumnie przybywają do naszego kraju z powodu rosyjskiej inwazji.

McDonald's w Polsce wprowadza Ukraińskiego Burgera

Firma McDonald's podjęła decyzję o przekazaniu 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie. Głównym partnerem całej akcji jest UN Global Compact.

Z czego składa się Ukraiński Burger oferowany w polskich lokalach? Przede wszystkim z soczystego kurczaka połączonego z bekonem, serem cheddar, sałatą, pomidorem oraz sosem czosnkowym i miodowo-musztardowym. Całość burgera zamknięta jest w pysznej, ciemnej bułce. Oferta dostępna jest w polskich restauracjach od środy 27 kwietnia aż do wyczerpania zapasów.

- Od pierwszego dnia wojny działamy i wspieramy uchodźców. Tym razem chcemy pomóc potrzebującym, którzy pozostają na terenie swojej ojczyzny, głównie na wschodzie kraju. 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera przekażemy Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie, która już teraz niesie pomoc humanitarną na miejscu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup paczek z żywnością i środkami higienicznymi, przygotowanymi według listy i wytycznych władz - relacjonuje dyrektorka ds. korporacyjnych McDonald's Polska Anna Borys, cytowana przez horecatrends.pl.

Przypominamy, że wszystkie środki, które zostaną przekazane przez lokale McDonald's w Polsce na sprzedaży Ukraińskiego Burgera będą przeznaczane na pomoc humanitarną na terytorium Ukrainy.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook