Jest zgoda UOKiK na połączenie Maczfit z Żabką!

29 kw. 2021
źródło: materiały prasowe Żabka Polska

22 kwietnia 2021 roku Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na połączenie Maczfit z Żabką. Transakcja jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Żabki opartej na rozbudowie ekosystemu modern convenience oraz integracji rozwiązań e-commerce.

Decyzja o spełnieniu wymogów związanych z prawem antymonopolowym pozwala Żabce sfinalizować porozumienie o nabyciu 95 proc. udziałów w spółce Maczfit od Macieja Lubiaka, jej założyciela oraz Resource Partners. Wniosek o zgodę na przeprowadzenie transakcji został złożony w dniu 22 marca 2021 roku - czytamy w komunikacie prasowym.

8 marca 2021 roku Żabka Polska oraz właściciele marki Maczfit (cateringu dietetycznego), poinformowali o podpisaniu umowy, której następstwem będzie włączenie Spółki w strukturę Grupy Żabka. Na mocy nowo podpisanej umowy, Żabka zostanie większościowym udziałowcem firmy.

- Cieszymy się, że Grupa Żabka dostrzegła nasz potencjał i dzięki jej ekosystemowi będziemy mogli zaoferować nasze usługi jeszcze większej liczbie klientów. Już teraz jesteśmy liderem rynku cateringu dietetycznego w Polsce, decyzja Żabki sprawia, że w kolejnych latach nasz rozwój nabierze jeszcze szybszego tempa. Naszą misją jest wsparcie prozdrowotnych wyborów Polaków – Żabka jako firma promująca zrównoważony styl życia jest dla nas najlepszym partnerem tak Maciej Lubiak, komentował połączenie Maczfit z Żabką, 

Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej 7000 placówek prowadzonych przez ponad 5600 franczyzobiorców pod marką Żabka.

Maczfit to jeden z liderów na rynku cateringu dietetycznego w Polsce. Firma powstała w 2015 roku. Założona przez Macieja Lubiaka, sportowca, restauratora i przedsiębiorcy. Firma obecnie rozwozi ponad 50 tys. posiłków dziennie, w ponad 1500 polskich miejscowościach.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook