Urzędy Skarbowe będą zamknięte do 27 marca br.

13 mar 2020
źródło: materiały prasowe

Kontakt z Urzędami Skarbowymi możliwy będzie przez Internet. Przedsiębiorcy i osoby, które planowały wybranie się do fiskusa w najbliższym czasie prosimy o przeczytanie poniższego komunikatu.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa zdecydowaliśmy się na czasowe ograniczenie dostępu do urzędów skarbowych w całej Polsce. Potrwa ono od 13 do 27 marca 2020 roku (...)  Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z KAS  - powiedziała rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.

Urzędy Skarbowe będą zamknięte do 27 marca 2020 r. Kontakt z Urzędem możliwy jest jedynie przez telefon lub Internet. KAS apeluje o korzystanie z infolinii i e-PUAP, a także z portalu podatki.gov.pl, gdzie można dokonać rozliczenia bez wizyty w Urzędzie.

W tym momencie w urzędach skarbowych jest ograniczony bezpośredni kontakt z urzędnikami. Proszę pamiętać, że przed każdym urzędem skarbowym - na zewnątrz lub w środku znajduje się specjalna urna, skrzynia, gdzie można te dokumenty umieszczać i one zostaną przyjęte, bo urzędy skarbowe pracują. Pracownicy są wewnątrz i te dokumenty będą w tej formie przyjmowane - powiedział Paweł Jurek - rzecznik MF.

 

***

Polecamy także:

Moja franczyza sklepu a koronawirus – zalecenia

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook