W jaką franczyzę warto się bawić?

15 kw. 2020
foto: unsplash CCO

Biznes dziecięcy w ostatnich latach cieszy się większym zainteresowaniem. Dlatego i pomysłów na tę branżę jest mnóstwo.

Niejednokrotnie zastanawiamy się skąd ten ciągły popyt na branżę dziecięcą, skoro wszelkie media informują, że dzieci jest coraz mniej. Co więcej, łączone są klasy lub zamykane szkoły. Badania pokazują, że pomimo małego przyrostu naturalnego, nasze życie, wymagania i standardy stale się ponoszą. Zarabiamy coraz więcej, więc chcemy otaczać się lepszymi ubraniami, akcesoriami. Więcej też wydajemy na edukację dla naszych dzieci.

Poniżej przedstawiamy Państwu możliwości franczyzy dziecięcej i edukacyjnej. Nie promujemy firm, a jedynie wykazujemy szereg możliwości i pomysłów!

1. Odzież i akcesoria

W ramach franczyzy dziecięcej można otworzyć sklep pod szyldem znanej marki lub zainwestować we franczyzowy second-hand. Modne stają się także sklepy z wózkami, fotelikami samochodowymi, chustami, pieluszkami wielorazowymi oraz eko produktami.

2. Zabawki

To biznes, który znany jest od pokoleń. Sieci franczyzowe „prześcigają” się w proponowaniu coraz to lepszych rozwiązań. Popularnością cieszą się obecnie zabawki interaktywne i edukacyjne. „Wzięcie” wśród klientów mają także małe firmy franczyzowe, które oferują kreatywne zabawki.

3. Szkółki sportowe

W ostatnim czasie pojawiło się wiele franczyzowych firm, które oferują aktywne formy odpoczynku, nawet dla maluszków. A klienci często korzystają z ich usług, ponieważ w dobie Internetu, smartfonów każdy chce zadbać o rozwijanie cech motorycznych swoich dzieci. W tej branży znaleźć można m.in. szkółki piłkarskie, taneczne, sztuki walki, itd.

4. Place zabaw dla dzieci

To również ciągle rozwijająca się franczyza w Polsce. Nie mamy tu jednak na myśli zwyczajnych placów zabaw, ale specjalnie przygotowane miejsca rozrywki lub kluby dla maluchów. „Za oceanem” można znaleźć także franczyzy mobilnych siłowni dla dzieci, czy dziecięcych kawiarni.

5. Korepetycje

Istnieje na rynku wiele firm franczyzowych, które proponują korepetycje. Obecnie popularnością cieszą się nie tylko języki obce i przedmioty ścisłe. Coraz większą sławę zdobywają firmy, które udzielają korepetycji z robotyki, budowy maszyn i programowania. Można także uruchomić franczyzę oferującą dziecięcy coaching, czy edukacyjne warsztaty.

5. Organizacja imprez

W tej kategorii znajdą się zarówno wszystkie firmy dekoratorskie, które przygotowują spersonalizowane uroczystości takie jak: urodziny, czy baby shower Popularność zyskują również animatorzy, trenerzy, którzy coraz chętniej są zapraszani na tego rodzaju uroczystości.

To tylko kilka propozycji biznesu w branży dziecięcej, która ciągle się rozwija i nadal zaskakuje.

***

Polecamy także:

https://franczyzainfo.pl/biznes-dla-mamy/

Franczyza – biznes dla aktywnej mamy

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook