Wakacje kredytowe. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

11 maj 2022

Rząd przedstawił trzy filary wsparcia dla kredytobiorców, którzy będą mogli skorzystać z wakacji kredytowych, Funduszu Wsparcia Kredytowego i zmiany wskaźnika WIBOR. Wakacje kredytowe miałyby mieć miejsce podczas 4 miesięcy w 2022 i 2023 roku.

Rząd wprowadza wakacje kredytowe dla przedsiębiorców

- Agresja Rosji na Ukrainę i putinflacja doprowadziły do podwyżki stóp procentowych, która z kolei przekłada się na rosnące raty kredytów. Rząd nie zamierza zostawić Polaków z tym samych, dbając równocześnie o stabilność krajowego sektora bankowego i finansowego. W Ministerstwie Finansów opracowaliśmy instrumenty, które pomogą osobom posiadającym kredyty hipoteczne. To wsparcie dla kredytobiorców, którzy nie są w stanie spłacać rat kredytów z uwagi na podwyższone stopy procentowe w postaci wakacji kredytowych i zwiększonego Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. To też nowy – korzystniejszy niż WIBOR – wskaźnik oprocentowania kredytów, który obniży raty kredytowe - tłumaczy minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że zostanie rozszerzona tarcza antyputinowska o pakiet wsparcia dla kredytobiorców. Wprowadzone zostaną cztery miesiące wakacji kredytowych w tym roku oraz 4 miesiące w przyszłym.

- Udzielimy pomocy dla kredytobiorców, którzy są w trudnej sytuacji finansowej. Ustawowo zapewnimy, że Fundusz Wsparcia Kredytobiorców, który dzisiaj opiewa na 600 mln zł, zwiększony zostanie do 2 mld zł - tłumaczył Morawiecki.

Co o tym sądzicie? Uważacie, że to dobry pomysł? Dajcie nam znać w komentarzach!

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

 

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook