"Wciskamy mocno hamulec" - Galerie handlowe ponownie zamknięte!

04 lis 2020
źródło: Kancelaria Premiera

- Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, punktów usługowych - powiedział premier Mateusz Morawiecki, podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Nowe restrykcje w walce z COVID-19 wchodzą w życie od soboty, czyli od 9 listopada 2020 r.

Galerie handlowe ponownie zostaną zamknięte. Na terenie galerii będą mogły działać jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie, sklepy budowlane czy usługowe. Zostaną zamknięte także kina i teatry. Wprowadzono także zmiany w sklepach spożywczych - zwiększające dystans społeczny (w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2). Hotele będą dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

Idziemy w stronę całkowitego zamknięcia?

Przypomnijmy, że w Polsce jesteśmy na etapie pełzającego "lockdownu” od początku października. Stopniowo wyłączamy kolejne sektory gospodarki. Od 17 października nie działają siłownie i baseny. A od 24 października działalność restauracji może obejmować jedynie zamawianie jedzenia w dostawie i na wynos. Rozporządzenie, które weszło w życie 3 listopada, zakazuje stacjonarnej działalności restauracji do odwołania.

W całym kraju obowiązuje również zakaz organizowania wesel i innych przyjęć oraz gromadzenia się w grupach większych niż 5-osobowe. Handel ma zaś stosować się do restrykcji związanych z zachowaniem dystansu oraz wprowadzono godziny dla seniora. Zamknięte galerie handlowe to wynik ponownych wysokich statystyk związanych z zachorowaniem na COVID-19 oraz wyższym odsetkiem zgonów. Nowe obostrzenia mają być "ratunkiem" przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny.

Link do konferencji premiera: https://www.facebook.com/watch/?v=366058358014962

***

Polecamy także:

Wszystkie restauracje i bary w Polsce ZAMKNIĘTE

Wszystkie restauracje i bary w Polsce ZAMKNIĘTE 

"Wciskamy mocno hamulec" - Galerie handlowe ponownie zamknięte!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook