Właściciel Auchan sprzedaje sieć odzieżową Pimkie

26 maj 2022

Francuska rodzina Mulliez, do której należą sieci Auchan, Decathon czy Leroy Merlin jest na etapie szukania kupca dla siedzi odzieżowej Pimkie. Trzeba przyznać, że niewielu z nas spodziewało się takiego obrotu wydarzeń - w końcu jeszcze niedawno powołany został nawet menedżer, który miał za zadanie pomóc marce w przezwyciężeniu kryzysu. Jak widać, misja nie została zakończona powodzeniem i firma szuka teraz kupca dla Pimkie.

Pimkie szuka nowego właściciela

Sieć Pimkie aktualnie posiada 232 sklepy własne, 81 sklepów franczyzowych oraz na co dzień zatrudnia aż 1500 pracowników. Od dłuższego czasu firma zmaga się jednak ze sporymi problemami - przypomnijmy bowiem, że w 2021 roku Pimkie miało ponad 600 sklepów. Od tego czasu wiele sklepów zostało jednak zamkniętych - konkretnie w Belgii, Szwajcarii i Austrii, natomiast w Portugalii, Niemczech i Hiszpanii zmniejszono liczbę placówek franczyzowych.

Firma od jakiegoś czasu szuka zewnętrznego udziałowca, który przejmie sieć Pimkie. Właściciel Auchan nie ukrywa, że ma nadzieję, iż uda mu się znaleźć nabywcę w ciągu najbliższych kilku miesięcy - do końca roku spółka musi mieć nowego właściciela. Czy to się uda osiągnąć? Trudno na ten moment jednoznacznie powiedzieć.

Pracownicy Pimkie obawiają się, że nowy pracodawca swoje rządy rozpocznie od czystek w firmie. Pracownicy boją się o swoje posady i żyją w niepewności. Trzeba przyznać, że jest to dla nich mało komfortowa sytuacja. Zobaczymy, kiedy ta telenowela się zakończy. Jest jednak nadzieja, że wszystko skończy się happy'endem. Tego życzymy pracownikom!

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook