Wsparcie tylko dla firm przestrzegających obostrzeń!

20 paź 2020
źródło: polsatnews.pl

Firmy, które zostały ukarane za niestosowanie się do obostrzeń i za naruszenie wymogów sanitarnych związanych z epidemią Covid-19, utracą w przyszłości możliwość korzystania z tarczy antykryzysowej. Jak ustalił Polsat News, taki zapis ma się pojawić w projekcie ustawy.

Rządowy pomysł ma na celu zmobilizować właścicieli firm do przestrzegania zasad sanitarnych. Działalność mimo zakazów, omijanie prawa to dość spory problem. Przedsiębiorcy nie potrafią dostosować się do obostrzeń i w ten sposób ryzykują nie tylko zdrowiem, ale również narażają się na kary finansowe. Stąd przewiduje się wparcie tylko tych firm, które obostrzenia przestrzegają.

Wiele firm nie dostosowuje się do nowych obostrzeń, ponieważ "walczy o przetrwanie". Inni zaś nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Jedna z krakowskich siłowni zmieniła swój profil działalności na sklep. Informacja ta szybko dotarła do policji i wywołała w sieci lawinę komentarzy - zarówno tych popierających pomysł, jak i tych negatywnych.

- Dziś zastaliśmy tam kilkanaście osób testujących sprzęt. Zabezpieczyliśmy monitoring i dokumentację fiskalną. Dalsze postępowanie w tej sprawie będziemy konsultować z sanepidem skomentowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W ramach Tarczy Finansowej PFR z pomocy o wartości 60,5 mld złotych skorzystało do tej pory ponad 345 tys. firm.

***

Polecamy także:

Wyrok dla franczyzobiorcy Subway'a

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook