Wsparcie tylko dla firm przestrzegających obostrzeń!

20 Paź 2020
źródło: polsatnews.pl

Firmy, które zostały ukarane za niestosowanie się do obostrzeń i za naruszenie wymogów sanitarnych związanych z epidemią Covid-19, utracą w przyszłości możliwość korzystania z tarczy antykryzysowej. Jak ustalił Polsat News, taki zapis ma się pojawić w projekcie ustawy.

Rządowy pomysł ma na celu zmobilizować właścicieli firm do przestrzegania zasad sanitarnych. Działalność mimo zakazów, omijanie prawa to dość spory problem. Przedsiębiorcy nie potrafią dostosować się do obostrzeń i w ten sposób ryzykują nie tylko zdrowiem, ale również narażają się na kary finansowe.

Wiele firm nie dostosowuje się do nowych obostrzeń, ponieważ "walczy o przetrwanie". Inni zaś nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Jedna z krakowskich siłowni zmieniła swój profil działalności na sklep. Informacja ta szybko dotarła do policji i wywołała w sieci lawinę komentarzy - zarówno tych popierających pomysł, jak i tych negatywnych.

- Dziś zastaliśmy tam kilkanaście osób testujących sprzęt. Zabezpieczyliśmy monitoring i dokumentację fiskalną. Dalsze postępowanie w tej sprawie będziemy konsultować z sanepidem skomentowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W ramach Tarczy Finansowej PFR z pomocy o wartości 60,5 mld złotych skorzystało do tej pory ponad 345 tys. firm.

***

Polecamy także:

Wyrok dla franczyzobiorcy Subway'a

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook
x
Zapisz się do newslettera