Wyniki konkursu Złoty Bankier 2020

23 cze 2020
źródło i foto: bankier.pl

Tegoroczny konkurs okazał się być zupełnie inny od poprzednich edycji. 11 edycja uroczystego konkursu "Złoty Bankier 2020" nie była prowadzona w dobrze znanej formule. A wszystko z uwagi na obecną sytuację w Polsce i na świecie.

Badanie na potrzeby tego konkursu zostało zlecone przez portale Bankier oraz Puls Biznesu. Partnerem merytorycznym tego badania był Kantar Polska - firma, która specjalizuje się w doradztwie marketingowym i dostarczaniu swoim klientom informacji o zachowaniach konsumentów.

W klasyfikacji znalazło się także klika banków, które proponują otworzenie własnej placówki w modelu franczyzowym. Jak wypadły znane sieci w tym ogólnopolskim rankingu? Za co zostały docenione?

Wyniki konkursu Złoty Bankier 2020

źródło: bankier.pl

W kategorii głównej pierwsze miejsce przyznano Getin Noble Bankowi. Drugie miejsce zajął Santander Bank Polska. PKO Bank Polski zakwalifikowano zaś na trzecim miejscu.

Jest to nagroda szczególnie zasłużona – to jedyny bank, który w tegorocznym rankingu zaprezentował tak wyrównany i wysoki poziom obsługi we wszystkich kanałach podlegających ocenie: formularz www, infolinia, oddział. Na każdym kroku spotykaliśmy doradców i konsultantów bardzo zaangażowanych, skoncentrowanych na problemach i ich rozwiązaniu. Pracownicy Getin Noble Banku rozmawiali z klientami naturalnie, z wyczuciem, zwracając uwagę na konkretne oczekiwania. Sposób podejścia, forma komunikacji, przekazywany zakres informacji szczególnie dobrze zostały odebrane przez klientów najmłodszych, dopiero wkraczających w „bankowy świat”. O imponującym wręcz wyniku możemy mówić w przypadku infolinii i formularzy, które Getin Noble Bank potraktował z wyjątkową dbałością. Uwagę zwracają perfekcyjnie przygotowane, wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytaniawyjaśnia Piotrowicz, odpowiedzialna za tę część badania.

W kategorii konto osobiste statuetkę otrzymał Santander Bank Polska. Drugie miejsce zajął Getin Noble Bank, Miejsce trzecie przyznano BNP Paribas Bank Polska.

W kategorii karta kredytowa statuetkę przyznano Citi Handlowemu. Ponownie i w tej kategorii miejsce drugie przyznano Getin Noble Bank. Trzecie miejsce zajął BNP Paribas Bank Polska

W kategorii internautów za najlepszy spot reklamowy uznano reklamę "Bierz życie za rogi jak Sebastian Kawa”, której autorem jest Bank Pekao. Drugie miejsce zajął PKO Bank Polski. Na trzecim miejscu zaklasyfikowano mBank.

W kategorii social media za zwycięzcę uznano ING Bank Śląski. Na drugim miejscu znalazł się PKO Bank Polski. Trzecie miejsce przyznano Bankowi Pekao.

Firmowe kanały w mediach społecznościowych mają ułatwić klientom kontakt z bankiem. Właśnie dlatego ING Bank Śląski wygrał w kategorii Social media. Na profilu banku na Facebooku moderatorzy nie tylko odpowiedzieli na 96 proc. pytań klientów, lecz także zrobili to w najkrótszym czasie ze wszystkich analizowanych banków – w niespełna 17 minut. Tak sprawna obsługa klientów zdecydowanie wyróżniła bank ING spośród pozostałych banków w minionych miesiącach – wyjaśnia Klaudia Żyłka, marketing specialist z firmy Sotrender, która współpracowała z zespołem ekspertów nad wyłonieniem zwycięzcy w tej kategorii.

W kategorii Bank wrażliwy społecznie statuetkę otrzymał Santander Bank Polska. Nagrodę przyznano za działania i jego kampanię edukacyjną skierowaną do seniorów. Na drugim miejscu znalazł się PKO Bank Polski. Trzecie miejsce w tegorocznej edycji mBankowi.

Santander Bank Polska otrzymuje nagrodę za projekt wspierający grupę narażoną na wykluczenie ze względu na postępującą cyfryzację – seniorów. Pandemia przyspieszyła zmiany technologiczne, to wielka szansa, ale tym bardziej pilne jest zadbanie o równe szanse, by nikt nie był wykluczonyuzasadnia decyzję Marzena Strzelczak, dyrektor generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Całość tego konkursu nie tylko wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach, ale także pokazała jak pandemia przyśpieszyła prace nad nowościami w bankowości online.

***

Polecamy także:

Sieci franczyzowe laureatami w konkursie "Retailer of the Year 2019"!

Sieci franczyzowe laureatami w konkursie "Retailer of the Year 2019"!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook