Ostatnie miesiące to okres ogromnego boomu na konopie i wszelkie produkty z ich zawartością. Olejki CBD, susz, kosmetyki oraz wiele innych wyrobów cieszą się niesłabnącą popularnością. To dobry czas, aby potraktować to zjawisko jak okazję biznesową. Branża konopna rozwija się bowiem w szybkim tempie, oferując wysokie dochody i ciekawe możliwości. Nie bez powodu inwestują w nią gwiazdy show-biznesu, a nawet byli politycy.
Moda na produkty konopne - jak większość tego rodzaju zjawisk — przyszła do nas z Zachodu. Państwa takie jak Holandia od dawna korzystają z dobrodziejstw produktów konopnych, całkowicie pozbawionych lub o niskiej zawartości THC. Mają one zbawienny wpływ na nasz organizm. Bardzo często wspierają go w walce z chorobami, a także wpływają na nasze samopoczucie.
Początkowo branża konopna rozwijała się głównie w Internecie. Dzisiaj rozpoczyna ofensywę w "realu", a co za tym idzie, dla wielu osób otwierają się możliwości inwestycji o wysokiej stopie zwrotu. Mówiąc wprost — to dobry moment, aby wejść w biznes wciąż młody, ale już dochodowy.
Gdyby porównać świat do Polski, to można zauważyć, że branża konopna w naszym kraju dopiero raczkuje. Jednak da się zauważyć coraz większe zainteresowanie nią osób publicznych. Przykładem mogą być byli politycy, jak np. Piotr Liroy Marzec, czy Janusz Palikot, którzy założyli firmy produkujące wyroby zawierające konopie bądź ich pochodne. Dla zwykłego zjadacza chleba rozważającego wejście w ten biznes to świetna wiadomość. Wraz z zainteresowaniem osób popularnych o konopiach robi się głośno, a zatem rośnie świadomość społeczna na ich temat.
Jednym z najpopularniejszych produktów konopnych jest olej CBD. Stosowany przez osoby borykające się z różnymi dolegliwościami, ale też chcące poprawić swoje samopoczucie lub zadbać o dobry sen. Gdy olej wchodził na rynek, był nikomu nieznanym suplementem. Wystarczyło nieco działań promocyjnych, aby zmienić ten stan o 180 stopni. Dziś chyba każdy wie, czym jest i jak pomocny może być dobry olej CBD. Wkrótce taki sam los spotka resztę wyrobów konopnych, co pozytywnie odczują osoby, które już dziś postanowią zainwestować w tę branżę.
Kolejnym etapem boomu konopnego wydają się sklepy stacjonarne o lokalnym charakterze. Obiekty wzorowane na holenderskich coffee shopach — choć bez wyrobów zawierających THC — pełne wysokiej jakości produktów. Przykładem może być sieć Coffee Shop Poland dysponująca już kilkunastoma punktami na terenie całej Polski. Bazuje ona na oryginalnych produktach sprowadzanych z Amsterdamu oraz tych produkowanych w Polsce z wykorzystaniem najwyższej jakości składników.
Siłą sieci jest również marka własna. Nie tylko zwiększa ona zyski ze sprzedaży, ale też pomaga w promocji firmy. Rozwinięta oferta produktowa to kolejny atut. Oleje CBD, susz CBD, napoje, słodycze, herbatki z dodatkiem konopi, maści lecznicze, a nawet ubrania — tak bogaty asortyment umożliwia sprawne dotarcie do szerokiego grona klientów. Nie powinny więc dziwić znaczne dochody sieci ani jej oferta franczyzowa.
Dopiero rozwijający się biznes konopny już przynosi duże zyski. Sieć Coffee Shop Poland intensywnie poszukuje partnerów chcących wraz z nią budować branżę konopną w Polsce. Przygotowała ona ofertę franczyzy, którą wyróżnia pełne wsparcie merytoryczne, prawa do posługiwania się nazwą i logo, szereg szkoleń prowadzonych przez lekarzy i fizjoterapeutów, jak również wyłączność terytorialna. Interesujące są zwłaszcza dwa ostatnie punkty. Szkolenia pozwalają lepiej poznać medyczne właściwości wyrobów konopnych, a wyłączność terytorialna gwarantuje nam brak konkurencji spod tego samego szyldu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej sieci Coffee Shop Poland.
Czas pokaże, jak branża konopna rozwinie się w Polsce. Dotychczasowe tempo rozwoju oraz regularny wzrost zysków podpowiadają, że jest to silny biznes o ogromnym potencjale. Warto mu się przyglądać, by w porę wykorzystać rodzące się możliwości.
Zapraszamy do współpracy:
Łukasz Przygoda
e-mail : kontakt@coffeeshoppoland.pl