Yolo będzie budować sieć franczyzową! W planach 2 tys. stacji ładowania samochodów elektrycznych!

17 sty 2022
źródło: 300gospodarka
foto: Unsplash

Yolo planuje budowę sieci franczyzowej, która w ciągu 4 lat może objąć 2 tys. stacji ładowania samochodów elektrycznych. Otwarcie pierwszej stacji pokazowej planowane jest jeszcze w tym roku.

Spółka całkowicie zmienia dotychczasowy profil swojej działalności i planuje rozpocząć budowanie sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Do tej pory Yolo działał w sektorze finansów.

Celem spółki jest stworzenie sieci franczyzowej, która do końca 2026 r. ma liczyć 2,5 tys. punktów ładowania (1 tys. punktów szybkiego ładowania oraz 1,5 tys. podstawowych). A do optymalizacji tej usługi, firma planuje stworzyć specjalne narzędzie IT.

 Rynek stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce ma bardzo duży potencjał rozwoju. Z szacunków ekspertów wynika, że w 2025 r. łączna liczba osobowych i dostawczych samochodów całkowicie elektrycznych w Polsce może być ok. dwudziestokrotnie wyższa niż obecnie i wzrosnąć do niemal 300 tys. szt. To stwarza duże zapotrzebowanie na budowę nowych punktów ładowania. Pomocny w realizacji tego celu będzie program NFOŚiGW. Dodatkowo, pozyskujemy partnerów z Azji, wspólnie z którymi będziemy realizować projekt od strony technologicznej i finansowej – powiedział członek zarządu i akcjonariusz Yolo, Paweł Kiciński.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook