YouGov Recommend 2021 Poland, czyli jakie marki polecają Polacy!

26 lip 2021
źródło: YouGov

Jakie marki polecają Polacy? Na to pytanie odpowiada najnowszy ranking YouGov Recommend 2021 Poland. Zestawienie zostało przygotowane przez międzynarodową firmę YouGov, która zajmuje się badaniami rynku i przygotowuje listy najchętniej polecanych marek na świecie. 

Przeczytaj także: Ulubione marki Polaków w 2019 roku!

Jakie marki polecają Polacy?

W Polsce pierwsze miejsce zajmuje Cukiernia Sowa - marka, która uzyskała najwięcej rekomendacji wśród klientów. Kolejne miejsca zajmują platformy zakupowe takie jak: allegro.pl, pyszne.pl, empik.com, czy rossmann.pl. W czołówce rankingu pojawia się także marka 4F, Zara oraz Lidl.  Ankietowani rekomendują także markę AXA. Rossmann to marka, która po raz kolejny pojawia się w czołówce tego corocznego zestawienia.

- Jak pokazuje przykład Cukierni Sowa, mniejsze firmy mogą również odnosić duże sukcesy - Agnieszka Górnicka, Prezes Zarządu Inquiry sp. z o.o.

W poprzednich latach czołowe miejsce zajmowała sieć Biedronka, która w tym roku odnotowała zdecydowany spadek - jeśli chodzi o rekomendacje klientów.

YouGov Recommend 2021 Poland, czyli jakie marki polecają Polacy!

Kto jest największym graczem na polskim rynku według YouGov?

W zestawieniu największych graczy pojawiają się w większości firmy z branży handlowej. W poniższym zestawieniu pojawia się także kilka marek, które działają we franczyzie. Są to m.in. Carrefour, Żabka, Biedronka czy McDonald's (jedyna marka w TOP10 z branży gastronomicznej).

YouGov Recommend 2021 Poland, czyli jakie marki polecają Polacy!

Metodologia zestawienia YouGov Recommend 2021 Poland

  • Rankingi opierają się na pozytywnym wyniku rekomendacji YouGov BrandIndex, który mierzy odsetek klientów marki, którzy poleciliby ją znajomemu lub współpracownikowi.
  • Każda marka w naszych Rankingach ma minimalną próbkę 300 i jest śledzona przez co najmniej 6 miesięcy, przy czym wszystkie wyniki są zaokrąglane do jednego miejsca po przecinku.
  • Rankingi pokazują marki z najwyższą średnią oceną Poleć w okresie od 1 czerwca 2020 do 31 maja 2021 w porównaniu z okresem od 1 czerwca 2019 do 31 maja 2020. Wyniki są reprezentatywne dla ogólnej populacji osób dorosłych w wieku 18+.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook